I Mistrzostwa Polski Towarzystw Gimnastycznych „Sokół” w Nordic Walking!

Nordic walking jest stosunkowo młodą dyscypliną sportu, ale każdego roku zdobywa w Polsce nowe, liczne grono sympatyków. Również druhny i druhowie w gniazdach „Sokoła” interesują się tą aktywnością ruchową i uprawiają ją rekreacyjnie, a także startują w zawodach sportowych.
W związku z tym Amatorska Sekcja Nordic Walking PTG „Sokół 1893″ w Mielcu, na czele z druhem Jerzym Krakowskim, postanowiła zorganizować I Mistrzostwa Polski w Nordic Walking dla członków Towarzystw Gimnastycznych „Sokół”. Zawody odbędą się 21 listopada 2020 r.

Zawody odbędą się 21 listopada 2020 roku w ramach organizowanej w Mielcu imprezy biegowej pod nazwą „LoveLas”. Uczestnicy będą zmagać się na trasie, którą organizatorzy nazwali „Jaśnie pana nordic dyszka”, a jej długość wynosić będzie około 10 km. Organizatorzy w rywalizacji Towarzystw Gimnastycznych „Sokół” przewidują zmagania indywidualne kobiet i mężczyzn w różnych kategoriach wiekowych, a także klasyfikację drużynową Gniazd „Sokoła”. Zaplanowano puchar dla najszybszej sokolicy i najszybszego sokoła oraz statuetki lub puchary dla trzech najlepszych drużyn-gniazd.

Zespoły mogą tworzyć maksymalnie cztery osoby, ale muszą być reprezentowane przez przedstawicieli obu płci (w dowolnym składzie liczebnym). Zapisy na zawody i informacje regulaminowe można znaleźć na stronie imprezy: www.bieglovelas.pl.
Można też uzyskać informacje od pomysłodawcy imprezy druha Jerzego Krakowskiego (tel. 505729181 lub jpkrak@wp.pl).

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z regulaminem oraz do uczestnictwa w tej pierwszej imprezie nordic walking rangi mistrzowskiej w Towarzystwie Gimnastycznym „Sokół”.

druh Jerzy Krakowski
Wiceprezes ds. sportu PTG „Sokół 1893” Mielec

Zostaw komentarz

komentarzy