Nowe gniazda „Sokoła” w Obornikach, Szczecinie i Londynie!

Nowy Rok dla „Sokoła” zapowiada się niezwykle szczęśliwie. Już jutro odbędzie się impreza założycielska „Sokoła” w Szczecinie, podobna uroczystość przewidziana jest w najbliższych tygodniach w Obornikach koło Poznania. „Sokół” odrodzi się także w Londynie!

sokol

Wieści o powstających gniazdach cieszą wszystkich członków naszej sokolej społeczności. Powstanie każdego nowego Towarzystwa jest dla nas prawdziwym świętem i powodem do radości. W czym należy upatrywać sukcesu „Sokoła” w ostatnich kilku latach? Przede wszystkim w idei i historii. „Sokół” ze swoją skutecznością, nieskrywaną dumą z polskich zwycięstw i radosnym przeżywaniem patriotyzmu, wychodzi naprzeciw oczekiwaniom współczesnego świata i polskiego społeczeństwa. Historia Sokolstwa pozwala lepiej zrozumieć przyczyny zwycięstw (Powstanie Wielkopolskie i Powstania Śląskie) i szukać rozwiązań, które pozwolą sukcesy odnosić także dziś. Inspiracją może być Harcerstwo wyrosłe pod skrzydłami Sokolstwa, Błękitna Armia, czy historia polskiego sportu, który jest nierozerwalnie związany z „Sokołem”. Dzięki swojej historii, elastyczności i wszystkim zaletom Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” staje się organizacją znaną i szanowaną, która miejmy nadzieję, że już na stałe znalazła miejsce w sercach i umysłach Polaków.

W ostatnich kilku latach działalność wznowił cały szereg Towarzystw, powstało także kilka nowych, do których wkrótce dołączą druhowie z Obornik, Szczecina i Londynu. Będziemy na bieżąco śledzić powstawanie i rozwój nowych gniazd, o czym  będziecie mogli przeczytać na łamach naszego portalu. Już teraz, w imieniu całej redakcji portalu wSokole.pl, życzę im ciężkiej, ale owocnej pracy, radości z wypełniania patriotycznego obowiązku oraz wytrwałości w dążeniu do celu.

Witamy w sokolej rodzinie! Czołem!

Damian Małecki

Zostaw komentarz

komentarzy

1 thoughts on “Nowe gniazda „Sokoła” w Obornikach, Szczecinie i Londynie!

  1. A jakieś konkrety a propo gniazda Sokoła w Obornikach ?? Kto to bedzie prowadził?

Komentarze są wyłączone.