Relacja z Pikniku Patriotycznego w Dąbrowie Górniczej!

W miniony weekend 8-10 września 2017 r. w malowniczym otoczeniu przyrody nad zbiornikiem wodnym Pogoria III w Dąbrowie Górniczej odbył się Piknik Patriotyczny. Wyśmienita pogoda podczas pikniku sprzyjała spacerom jak i wypoczynkowi na plaży. Towarzystwo Gimnastyczne ?Sokół?? w Katowicach było jednym z organizatorów tego bezprecedensowego wydarzenia. Inicjatywa zintegrowała we wspólnym działaniu kilkadziesiąt organizacji patriotycznych, społeczno-wychowawczych, jak i realizujących cele polityczne.

Oficjalne otwarcie

Wydarzenie zostało oficjalnie otwarte w piątkowe popołudnie przez kpt. Stanisława Turskiego, żołnierza Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych. Trzydniowe spotkanie wypełnił bardzo bogaty program. Konkurs recytatorski, czy wieczór z pieśnią patriotyczną to piątkowe akcenty stanowiące tylko przedsmak wydarzeń pikniku. W piątkowy wieczór zebranym zaprezentował swój program gospodarczy Obywatelski Komitet Obrony Polskich Zasobów Naturalnych. Pokładamy nadzieje, iż program gospodarczy OKOPZN, w postaci miedzy innymi uwag do strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju opracowanego przez wicepremiera Mateusza Morawieckiego znajdzie rychło zainteresowanie Rządu RP.

Sobota z „Sokołem”

Sobotni poranek rozpoczął blok prezentacji organizacji biorących udział w pikniku. Czas ten został wykorzystany przez ich przedstawicieli na przybliżenie zebranym uczestnikom zakresu działalności, zaprezentowanie sukcesów jak i planów przyszłej działalności. Działalność „Sokoła” przybliżyli prezes katowickiego gniazda Sławomir Czech oraz gość specjalny pikniku, wiceprezes ZTG „Sokół” w Polsce druh Zbigniew Okorski.

Od lewej: Sławomir Czech i Zbigniew Okorski

Spotkanie i koncert

Sobotni obiad był wyzwaniem dla kuchni, wiadomo ??Polak głodny to zły?? 😉 Jednakże udziec, kasza i kapusta zasmażana to przysmaki które doskonale sprostały temu wyzwaniu. Po sytym posiłku uczestnicy spotkania wysłuchali prelekcji Stanisława Michalkiewicza ?Polska na tle polityki międzynarodowej?. Bezpośrednio po prelekcji odbył się blok główny ?Quo Vadis Polonia”?  z udziałem gości: posła na Sejm RP oraz wiceprezesa Ruchu Narodowego Krzysztofa Bosak, redaktora Tomasza Cukiernika, posła na Sejm RP i prezesa Unii Polityki Realnej dr. Bartosza Jóźwiaka, deputowanego do Parlamentu Europejskiego wiceprezesa Frakcji Europa Narodów i Wolności Michała Marusika, redaktora Stanisława Michalkiewicza, wiceprezesa Związku Towarzystw Gimnastycznych ?Sokół? w Polsce Zbigniewa Okorskiego, posła na Sejm RP i I wiceprezesa Kongresu Nowej Prawicy mecenasa Jacka Wilk, deputowanego do Parlamentu Europejskiego prezesa Kongresu Nowej Prawicy Stanisława Żółtka.

Po owocnej pracy przyszedł czas na relaks, sobotni wieczór wypełnił koncert zespołu Nordica. Laureata wielu prestiżowych nagród, uczestnika wielu festiwali muzycznych jak i koncertów charytatywnych. Tego dnia jak zwykle Tomasz Kuś i zespół Nordica zagrali dla Polskich Patriotów bez gratyfikacji. Za co im z tego miejsca bardzo serdecznie jeszcze raz dziękujemy!

Koncert zespołu Nordica

Uroczyste nabożenstwo

Niedzielny poranek rozpoczęła Msza Święta. Nasze sprawy zawierzyliśmy podczas najwspanialszej z modlitw, którą jest Msza Święta Wszechczasów. Celebransem był Ks. Łukasz Weber FSSPX, kazanie wygłosił Ks. Łukasz Szydłowski FSSPX. Okazuję się że Msza Św. Trydencka która to miała zniknąć w efekcie II Soboru Watykańskiego jest z powodzeniem sprawowana przez tradycyjnych katolików, miedzy innymi przez Bractwo Kapłańskie Św. Piusa X . Gorąco z tego miejsca zachęcamy do czynnego uczestnictwa w tej formie praktykowania wiary katolickiej, wolnego od błędów modernizmu i fałszywie pojmowanego ekumenizmu.

Polowa Drużyna Sokoła

Nad bezpieczeństwem uczestników Pikniku Patriotycznego czuwała Polowa Drużyna Sokoła katowickiego gniazda. W raporcie zanotowano tylko jeden incydent. Ze smutkiem zostało odnotowane, iż intruzami, którzy to wtargnęli na teren prywatny podczas zamkniętej imprezy, byli funkcjonariusze operacyjni Policji z Dąbrowy Górniczej. W związku z tym, że nie byli umundurowani, ich zainteresowanie zaparkowanymi na prywatnej posesji pojazdami początkowo zostało uznane jako zamiar dokonania aktu wandalizmu lub kradzieży. Jak się później okazało funkcjonariusze spisywali numery rejestracyjne pojazdów należących do uczestników pikniku. W jakim celu ich działania były wymierzone przeciwko uczestnikom pikniku i to z naruszeniem praw obywatelskich? Miejmy nadzieje, iż wkrótce poznamy odpowiedz.

Czołem Ojczyźnie, szponem wrogowi !
Sławomir Czech
prezes TG „Sokół” w Katowicach

Zostaw komentarz

komentarzy