Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” w Zgierzu od lat krzewi wartości patriotyczne, sportowe i wychowawcze. Druhowie ze Zgierza zwracają się do wszystkich ludzi dobrej woli – członków, sympatyków, przyjaciół „Sokoła” oraz wszystkich, którym bliska jest idea ruchu – o wsparcie tej inicjatywy.
Nasz sztandar jest symbolem tych ideałów, a także dumy i jedności naszej społeczności. Z myślą o przyszłych pokoleniach podjęliśmy inicjatywę odnowienia naszego sztandaru – symbolu historii, tradycji i siły naszego gniazda – piszą druhowie TG „Sokół” w Zgierzu.
Każda, nawet najmniejsza wpłata, przybliża nas do realizacji tego przedsięwzięcia. Będziemy wdzięczni za każdą formę wsparcia – finansową, a także za udostępnienie informacji o zbiórce. Razem możemy więcej! Dziękujemy za Waszą pomoc i wsparcie! Czołem, Sokoły! – apelują.
W związku z powyższym uruchomiona została zbiórka na platformie Zrzutka.pl. Inicjatywę można wesprzeć pod poniższym linkiem:
https://zrzutka.pl/e5aeyg