Sokole zaślubiny Anny i Łukasza!

W piątek 19 sierpnia 2016 r. o godz. 15.00 w Zakonie Braci Mniejszych Franciszkanów w Osiecznej, miłość, wierność i uczciwość małżeńską ślubowali sobie druhowie Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Lesznie – Anna Kowalska i Łukasz Brzezewski.

20160819_0512'Anna i Łukasz wychodzący z kościoła

Pierwszy taki ślub

Uroczystość zaślubin była wyjątkowa z dwóch powodów. Po pierwsze, był to pierwszy ślub w gronie leszczyńskiego „Sokoła” od 1938 r., czyli od ponad 78 lat! Co więcej, druh Łukasz, jak na Sokoła przystało, stanął na ślubnym kobiercu w sokolej czamarze.

Nowożeńcy poznali się jeszcze przed wstąpieniem do stowarzyszenia, jednak od momentu wkroczenia w szeregi leszczyńskiego „Sokoła” oboje aktywnie zaangażowali się w jego działalność. Co więcej, Druh Łukasz Brzezewski od blisko 2 lat pełni funkcję członka zarządu TG „Sokół” w Lesznie.  Od momentu powołania Polowej Drużyny Sokoła we wrześniu 2014 r. pozostaje jej najaktywniejszym działaczem. Anna przystąpiła do stowarzyszenia dzięki Łukaszowi, jednak od razu dała się poznać jako aktywna druhna uczestnicząca w wielu wydarzeniach organizowanych przez leszczyńskie gniazdo.

20160819_0555'Sokola delegacja na sokolim ślubie

W związku z tym, dla nikogo nie była zdziwieniem decyzja, o nadania tej szczególnej dla nich uroczystości jeszcze bardziej wyjątkowego charakteru. Państwo Młodzi postanowili, że Łukasz przysięgę małżeńską złoży w sokolej czamarze (mundur galowy „Sokoła”). Również pierwszy taniec para wykonała w historycznym umundurowaniu. Uroczystość weselna, tak jak wcześniej ślub, odbyła się w Osiecznej. Na uroczystościach nie zabrakło licznej delegacji sokolej, która pod kościołem utworzyła szpaler, wzniosła okrzyki na cześć Pary Młodej i przekazała okolicznościowe upominki.

Damian Małecki

Zostaw komentarz

komentarzy