Szanowni Druhowie i Sympatycy „Sokoła”!

Cieszymy się, że możemy zaprezentować pierwszy portal informacyjny, w całości poświęcony historii i działalności Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”. Mamy nadzieję, że tworzony przez nas portal przyczyni się do spopularyzowania idei „Sokoła” w Polsce. Będziemy Państwa informować o historii, działalności, ważnych wydarzeniach,  publikacjach, mówiąc krótko – o wszystkim co dotyczy Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”.

W toku naszej pracy postaramy się przyjrzeć bliżej pracy sokolej, przeprowadzając wywiady z działaczami istniejących gniazd, historykami oraz pasjonatami. Na bieżąco będziemy także aktualizować naszą bibliotekę multimedialną, w której znajdziecie wideorelacje oraz galerie z imprez organizowanych przez Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół”, tych dawnych, i tych współczesnych.

Portal dopiero uruchomiliśmy, dlatego nie wszystkie funkcje mogą działać poprawnie, w związku z czym prosimy o wyrozumiałość. Zachęcamy także  do współpracy wszystkich, którzy posiadają zdjęcia, materiały lub pamiątki związane z TG „Sokół”. Wszystko chętnie zaprezentujemy na naszych stronach! Wierzymy, że naszą pracą zyskamy Wasze zaufanie!

Czołem!
Redaktor portalu Sokolstwo Polskie

Damian Małecki

Zostaw komentarz

komentarzy