Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół”, które powstało 7 lutego 1867 r. we Lwowie, było bez wątpienia najbogatszą i najbardziej wpływową organizacją II RP. Społeczeństwo polskie doceniło ponad 50 lat niestrudzonej pracy organicznej, organizacji wielkich i niezwykle inspirujących obchodów patriotycznych, imprez kulturalnych i sportowych.
Tag: 150. rocznica
NBP wybije monetę okolicznościową upamiętniającą powstanie „Sokoła”!
Narodowy Bank Polski podjął decyzję o wybiciu srebrnej monety okolicznościowej w związku z przypadającą w 2017 r. 150. rocznicą powstania Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”. Do tej pory wśród osób i instytucji, które zostały w ten sposób uhonorowane, znaleźć możemy m.in. Uniwersytet Warszawski, Józefa Piłsudskiego, Jana Pawła II oraz klub piłkarski Legia Warszawa.

