Turniej sprawnościowy w Kalwarii Zebrzydowskiej!

Pod koniec obecnego roku szkolnego z okazji zbliżającego się jubileuszu 125-lecia założenia gniazda „Sokoła” w Kalwarii Zebrzydowskiej odbył się turniej sprawnościowy dla uczniów szkół średnich powiatu wadowickiego.

Uczestnicy turnieju w towarzystwie druha Andrzeja Nowakowskiego (pierwszy z prawej) oraz prezesa TG „Sokół” w Kalwarii Zebrzydowskiej Piotra Janusiewicza (drugi od lewej)

W turnieju brało udział pięć zespołów: dwa kalwaryjskie i trzy andrychowskie. Zmagania odbyły się przy znacznej pomocy ze strony bratniego gniazda sokolego w Andrychowie, obchodzącego w br. jubileusz 120-lecia jego założenia.

Każdy z uczestników zawodów dwukrotnie pokonywał gimnastyczny tor przeszkód, a z dwóch prób do ogólnej klasyfikacji zaliczano lepszy czas. W klasyfikacji łącznej wśród chłopców lepszymi okazali się gospodarze, a wśród dziewcząt andrychowianki. Wśród publiczności na trybunie kalwaryjskiej hali sportowej obecni byli uczniowie miejscowego liceum, którzy gorąco dopingowali swoich rówieśników. Zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy oraz wartościowe nagrody książkowe.


dh Andrzej Nowakowski

Zostaw komentarz

komentarzy