Wędrowny obóz harcersko-sokoli gniazda krakowskiego!

PTG „Sokół” w Krakowie na czele z Komendantem ks. hm. mjr. Marcinem Kostką organizuje dla dziewcząt i chłopców od 13 lat harcersko-sokoli obóz szkoleniowo-wychowawczy. Uczestnicy obozu zapoznają się ze szkoleniem wojskowym prowadzonym przez oficerów wojska polskiego i harcerskich instruktorów.

IMG_2623Szkolenie z postaw strzeleckich i szyków

Z Chochołowa na Gubałówkę

Charakter obozu będzie wędrowny (wypady z Chochołowa w góry). Wyprawa rozpocznie się 4 lipca w Chochołowie i zakończy 18 lipca 2016 r. na Gubałówce. Uczestnicy obozu nocować będą pod namiotami 8 osobowymi. Organizator zapewnia wyżywienie, 3 posiłki dziennie oraz podwieczorek.

IMG_2031Marsz ubezpieczony w górach

Kursy, szkolenia, strzelanie

W programie przewidziano: kurs linowy, kurs pierwszej pomocy, taktyka czarna i zielona, musztra, nauka strzelania (dla zaawansowanych z kbks-u i broni ostrej). Uczestnicy powinni się zaopatrzyć we własnym zakresie w śpiwory, karimaty, kompletny mundur wojskowy. Koszt obozu to 1000 zł. Odpłatność możliwa w dniu przybycia na obóz. Warunkiem przyjęcia na obóz jest wypełnienie Karta Kwalifikacyjna 2016. Wyjazd nastąpi z boiska PTG ?Sokół? w Krakowie przy ul. Marsz. J. Piłsudskiego 27, o godz. 8.00 w dniu 4 lipca 2016 r. Komendantem obozu będzie Ks. hm. mjr Marcin Kostka – Kapelan Sokolstwa Polskiego – Naczelnik Harcerstwa Rzeczypospolitej Polskiej -Komendant Główny Bojowych Chorągwi Harcerskich HRP, który do udziału zaprasza wszystkie działające w Polsce gniazda „Sokoła”.

ks. hm. mjr. Marcin Kostka

Zostaw komentarz

komentarzy