Za nami XXIV Memoriał Michała Sawickiego w Radomiu!

W Radomiu 10 maja rozegrany został XXIV Memoriał Michała Sawickiego, do którego po dwóch latach przerwy powrócił najbardziej emocjonujący element zawodów łuczniczych, czyli rundki. Wśród wielu zawodników, którzy przyjechali do Radomia, tradycyjnie znaleźli się jedni z najlepszych w kraju, a rywalizować im przyszło w wyśmienitych warunkach atmosferycznych.

 radom

Spośród zawodników PTG „Sokół” w Radomiu, najlepiej spisała się Małgorzata Pietrzyk, która po kwalifikacjach z wynikiem 544 pkt. (260, 284) zajmowała wysokie 4. miejsce. Wysoka lokata pozwoliła jej to na bezpośredni awans do ćwierćfinału, w którym okazała się lepsza od Antoniny Sułowskiej z Marymontu. W półfinale po pojedynku zakończonym 6:2 uległa Annie Paczuskiej z Drukarza Warszawa. W pojedynku o brązowy medal, spotkała się również z zawodniczką warszawskiego Drukarza, Jagienką Król, którą pokonała w stosunku 6:2 i zdobyła brązowy medal. Warto dodać, że to już kolejny rok z rzędu, w którym Małgorzata Pietrzyk jest na podium w radomskim memoriale M. Sawickiego. Wśród seniorek wystartowała również Joanna Gorczyca, która po kwalifikacjach, z wynikiem 502 pkt. (245, 257) zajmowała 9. miejsce, na tej samej lokacie zakończyła zawody po rundkach.

radom 3

Seniorzy na starcie

W zawodach wystartowało czterech naszych seniorów, najlepiej spisał się Jacek Kwaczyński, w kwalifikacjach uzyskał wysoki wynik 626 pkt. (305, 321) i do zmagań finałowych przystępował z drugiej pozycji, dzięki czemu miał wolne przejście w 1/16 finału. W 1/8 finału pokonał 6:4 Wiktora Wardeckiego z Marymontu Warszawa, a w ćwierćfinale uległ późniejszemu brązowemu medaliście, Sebastianowi Pędzikowi ze Stelii Kielce. Kamil Kośla kwalifikacji nie zaczął najlepiej, jednak z czasem zaczynał trafiać celniej i wystrzelał 560pkt. (268, 292) w kwalifikacjach, zajmując 16. miejsce. W 1/16 finału pokonał 6:2 Pawła Rutkowskiego z Drukarza, w 1/8 finału natomiast postraszył lidera kwalifikacji, Roberta Marcinkiewicza, trenera i zawodnika Rokisu Radzymin, z którym przegrał po wyrównanym pojedynku zakończonym wynikiem 7:3 i zakończył zawody na 11. pozycji. Dobry wynik w kwalifikacjach osiągnął Robert Konafel, zdobywając 581 pkt. (280, 301), dzięki czemu uplasował się na 11. miejscu, w rundkach natomiast pokonał Przemysława Kucharczyka w 1/16 finału i przegrał w 1/8 z Romanem Pękalskim (Marymont), kończąc udział w zawodach na 16. pozycji. Jacek Czech w kwalifikacjach uzbierał 529 pkt. (264, 265) i zajął 19 miejsce, po rundkach natomiast znalazł się na 21. miejscu.

radom 2

Świetna pogoda, liczny udział

Zawody przebiegły spokojnie bez żadnych zakłóceń w fantastycznych warunkach atmosferycznych, w Radomiu wystartowało 22 seniorów, 10 seniorek, 9 juniorów, 5 juniorek, 10 juniorów młodszych, 4 juniorki młodsze i 3 łuczników bloczkowych, co złożyło się na 63 łuczniczek i łuczników z województwa mazowieckiego, świętokrzyskiego i łódzkiego i lubelskiego.

Największa radomska impreza dobiegła końca, jednak nie był to koniec łuczniczego weekendu w Radomiu. Następnego dnia od godziny 12.00 na naszych torach na Wacynie rywalizowały znane postacie regionu w IV Amatorskim Turnieju Łuczniczym.

O osiągnięciach zawodników radomskiego gniazda będziemy jeszcze informować na łamach naszego portalu.

Źródło: sokolradom.pl

Zostaw komentarz

komentarzy