Cześć i chwała Bohaterom – TG „Sokół” Strachocina na obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych!

W wyjątkowy sposób Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych uczcili druhowie TG „Sokół” Strachocina. Najpierw strachocińskie Sokoły pobiegły „Tropem Wilczym”, nieco później członkowie gniazda ze Strachocina wzięli udział w „Marsz ku czci Żołnierzy Wyklętych. Jeszcze tego samego dnia dwóch reprezentantów TG ?Sokół? Strachocina stanęło na podium w turnieju tenisa stołowego!

„Sokół” Strachocina pobiegł „Tropem Wilczym”

s1

Najwcześniej działacze TG ?Sokół? Strachocina wzięli udział w ogólnopolskim biegu ?Tropem Wilczym?, który odbył się w Lesku. Impreza miała na celu upamiętnienie Żołnierzy Wykletych. Dla uczestników do wyboru były 3 dystanse: 1000 m., 1963 m. i 6000 m. Oczywiście wszyscy reprezentanci ?Sokoła? wybrali najdłuższą trasę, która była bardziej wymagająca. Druhowie TG „Sokół” nie ukrywali, że cieszy ich to, że jest coraz więcej różnych inicjatyw upamiętniających Żołnierzy Wyklętych.

Marsz ku czci Żołnierzy Wyklętych – Brzozów 

Nieco później członkowie TG ?Sokół? Strachocina wzięli udział w „Marszu ku czci Żołnierzy Wyklętych” zorganizowanym przez brzozowskie organizacje narodowe. Marsz rozpoczął się o godz. 16:00 na rynku, skąd wyruszono na cmentarz pod pamiątkową tablicę. Na miejscu została odmówiona modlitwa za Niezłomnych Żołnierzy, po czym przedstawiciele organizacji narodowych zabrali głos kierując kilka słów do zgromadzonych. Na zakończenie uroczystości wszyscy zebrani odśpiewali hymn państwowy. Jeszcze dzień wcześniej dwóch druhów strachocińskiego gniazda wzięło udział w IV Rzeszowskim Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

s2

Turniej Tenisa Stołowego

Tego samego dnia na hali sportowej w Strachocinie odbył się Gminny Turniej Tenisa Stołowego. Dwóch reprezentantów TG ?Sokół? Strachocina stanęło na podium! Zwycięzcą turnieju w kategorii od 21 do 35 lat został druh Dawid Cisek, natomiast III miejsce w tej samej kategorii wywalczył druh Michał Galant.

s3

Zostaw komentarz

komentarzy