Gniazdo w Myszkowie uczy jak się obronić!

16 lipca w Zespole Szkół w Koziegłowach rozpoczął się darmowy kurs samoobrony dla pań zorganizowany przez prezesa Towarzystwa Gimnastycznego ” Sokół” w Myszkowie druha Sebastiana Jagusiaka. W sumie zaplanowano 10 szkoleń, w trakcie których kobiety poznają techniki skutecznej obrony przed napastnikiem. Jak potrzebne są to zajęcia pokazuje frekwencja. 

N a pierwszy planie druh Sebastian Jagusiak

Kurs jest skierowany przede wszystkim do mieszkanek gminy, ale udział może wziąć każda kobieta. Zajęcia rozpoczęły się od krótkiego biegu oraz ćwiczeń rozgrzewających stawy, gry zręcznościowej, podczas której kursantki miały okazję wykonywać pompki oraz przysiady. Następnie zapoznały się z kwestiami psychologiczno-prawnymi oraz tym, jak radzić sobie z agresorem w trudnych sytuacjach. Po części teoretycznej panie pod czujnym okiem druha Jagusiaka uczyły się elementów samoobrony, między innymi obrony przed duszeniem z tyłu. W zajęciach aktywnie pomagał wiceprezes TG „Sokół” Myszków druh Dominik Ociepa. Jednym z elementów kursu będzie nauka pierwszej pomocy przedmedycznej – zajęcia poprowadzi ratownik medyczny, również członek myszkowskiego „Sokoła” druh Krzysztof Traczyk. W zajęciach udział wzięło 17 pań. Kolejne spotkanie już w najbliższy czwartek o godzinie 17.30.

Panie biorące udział w szkoleniach

Organizatorzy dziękują za bezpłatne użyczenie sali gimnastycznej – Burmistrzowi Gminy i Miasta Koziegłowy Jackowi Sleczce oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Koziegłowach Joannie Luli.

 Sebastian Jagusiak/Krzysztof Traczyk

Zostaw komentarz

komentarzy