I Mistrzostwa Polski TG „Sokół” w Biegach Wysokogórskich!

W dniu 3 lipca 2022 roku Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” Gniazdo w Zakopanem organizuje w ramach 11. edycji Zakopiańskiego Weekendu Biegowego z Sokołem – 14. Bieg Sokoła, będący równocześnie 1. Mistrzostwami Polski Towarzystw Gimnastycznych „Sokół” w Biegach Wysokogórskich.

Bieg na dystansie 15,6 km (deniwelacja 1013 m) będzie poprowadzony w całości szlakami turystycznymi Tatrzańskiego Parku Narodowego na trasie: Kuźnice – Ścieżka nad Reglami – Dolina Białego – Droga pod Reglami – Dolina Strążyska – Ścieżka nad Reglami – Czerwona Przełęcz – Ścieżka nad Reglami – Kalatówki – META: Kuźnice. Start o godz. 8:00.

Planując organizację tego biegu chcieliśmy, aby członkowie Gniazd z całej Polski mogli zmierzyć się we wspólnej rywalizacji w biegu wysokogórskim wyłaniając tym samym 1. Mistrzynię i Mistrza Polski Towarzystw Gimnastycznych „Sokół” w Biegu Wysokogórskim. W Mistrzostwach zostaną sklasyfikowani Ci zawodnicy, którzy na dzień 3 lipca 2022 r. będą członkami jednego z Gniazd Towarzystw Gimnastycznych „Sokół” i na żądanie Organizatora okażą dokument to potwierdzający – zapowiadają organizatorzy.

Link do zapisów znajdziecie tutaj. Dokonując rejestracji prosimy, abyście koniecznie wpisali w nazwie klubu Towarzystwo, które reprezentujecie.

Preferencyjna opłata startowa za bieg dla członków „Sokoła” wynosi 100,00 zł. Wyżej wymienioną kwotę prosimy wpłacić na konto TG „Sokół” Zakopane nr 88 1240 5165 1111 0010 5075 7175 tytułem: „imię, nazwisko, udział w Biegu Sokoła”.

W przypadku zgłoszenia się do startu w Mistrzostwach co najmniej 3 gniazd sokolich (reprezentowanych przez co najmniej 3 zawodniczki/zawodników), rozważymy przeprowadzenie dodatkowej klasyfikacji drużynowej. Do ww. klasyfikacji wliczone zostaną wówczas czasy 3 najszybszych zawodniczek/zawodników z danego gniazda.

Ewentualne pytania możecie kierować na adres: biegisokole@gmail.com. Więcej informacji o biegu znajdziecie na stronie: www.biegisokole.pl

Zachęcamy Was serdecznie do udziału w organizowanych przez nas zawodach. Przypominamy, że w zdrowym ciele, zdrowy duch! Pokażmy naszą siłę! – zachęcają organizatorzy.

Zostaw komentarz

komentarzy