Piknik Sportowy z Sokołem i wizyta ministrów w zakopiańskim gnieździe!

W Zakopanem odbyło się Święto 21 Brygady Strzelców Podhalańskich. W samej uroczystości oraz organizacji tego niezwykłego wydarzenia uczestniczyło Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” Gniazdo w Zakopanem, Brodnicy oraz Rymanowie.

Podczas uroczystości swoje umiejętności zaprezentowały gimnastyczki z Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Brodnicy, pokazując niesamowite układy gimnastyczne. Wśród pokazów wojskowych nie zabrakło musztry paradnej w wykonaniu Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Rymanowie.
Na pikniku sportowym oprócz wystawy sprzętu militarnego można było wziąć udział w konkurencjach i zabawach sportowych zorganizowanych przez zakopiańskiego „Sokoła”. Zaprezentowały się sekcje: deskorolkowa, strzelecka, biegowa, paralotniowa i krótkofalarska. Oprócz stoisk wojskowych i partnerów wydarzenia można było zobaczyć i zwiedzić pojazdy pancerne.

W uroczystościach wzięli udział: dowódca 21 Brygady Strzelców Podhalańskich gen. bryg. Dariusz Lewandowski, wiceminister Obrony Narodowej Marcin Ociepa, sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Andrzej Gut-Mostowy oraz żołnierze i pracownicy brygady, posłowie, władze Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, Sejmiku Województwa Małopolskiego, powiatu tatrzańskiego i Miasta Zakopane, poczty sztandarowe, mieszkańcy oraz turyści, a także delegacja Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” Gniazdo w Zakopanem na czele z druhem prezesem Stanisławem Mardułą.

7 maja 2022 r. miała też miejsce historyczna wizyta w zakopiańskim gnieździe TG „Sokół”, w którym powstaje Narodowe Centrum Sokolstwa. Gniazdo odwiedzili Wiceminister Obrony Narodowej Marcin Ociepa i sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Andrzej Gut-Mostowy. Była to okazja do prezentacji już zrealizowanych prac jak oraz do rozmowy o przyszłości tego miejsca i ewentualnej współpracy z Ministerstwem Obrony Narodowej.

Adam Zaleski

Zostaw komentarz

komentarzy