III Rajd Pamięci mjr. Leonarda Zub-Zdanowicza „Zęba”!

Już po raz trzeci odbędzie się Rajd Pamięci majora Leonarda Zub-Zdanowicza ps. „Ząb”. Patronat Honorowy nad tegorocznym rajdem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Duda.

Pamięci majora „Zęba”

Głównym organizatorem wydarzenia jest Towarzystwo Gimnastyczne Sokół w Lublinie. Rajd poświęcony jest pamięci mjr. Leonarda Zub-Zdanowicza ps. „Ząb”, dowódcy 1 Pułku Legii Nadwiślańskiej Ziemi Lubelskiej NSZ, żołnierza podziemia niepodległościowego. Współorganizatorem wydarzenia jest Instytut Pamięci Narodowej oraz Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych. Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Polskie Radio 24.

Rajd rozpocznie uroczysta Msza św. w kościele pw. św. Andrzeja Apostoła w Borowie. Dla uczestników rajdu przygotowana została specjalna trasa marszu, którą kończyć będzie wspólne ognisko z poczęstunkiem partyzanckim. W programie marszu znalazła się także wystawa poświęcona Narodowym Siłom Zbrojnym przygotowana przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz wystawa Instytutu Pamięci Narodowej. Ponadto dla uczestników rajdu wystąpi Kawaleria Kowalów z Borowa nad Wisłą, która zaprezentuje się w barwach 24 Pułku Ułanów z Kraśnika. Do udziału w rajdzie organizatorzy zapraszają w szczególności dzieci i młodzież. Zakończenie rajdu zaplanowano na godz. 18.00.

(dm)


Zapis wideo z ubiegłorocznego rajdu „Zęba”

Zostaw komentarz

komentarzy