Jacek Krawczyk mistrzem Polski juniorów w Triatlonie!

Jacek Krawczyk, związany z Towarzystwem Gimnastycznym „Sokół” Poznań-Winiary, zdobył dzisiaj mistrzostwo Polski juniorów w Tratlonie podczas zawodów Enea Challenge Poznań.

MPJacek Krawczyk

Dzisiejsze zawody poprzedził piątkowy koncert Ray?a Wilsona. Tego samego dnia po południu wystartował Enea Challenge KIDS Triathlon, w którym wzięło udział ponad 110 dzieci. Najmłodsi zawodnicy zapoznali się ze sportowymi emocjami w formie duathlonu, natomiast starsi zmagali się w ?klasycznym? triathlonie. Etap pływacki odbył się na terenie Term Maltańskich, z kolei etapy rowerowy i biegowy zostały rozegrane nad Jeziorem Maltańskim. Sportową rozgrzewkę przed Enea Challenge Poznań zakończył bieg Enea Challenge Family Run, w którym wystartowało ok. 100 zawodników. Biegacze rywalizowali na dystansach 5,4km oraz 10,8km, a poziom biegu stał na bardzo wysokim poziomie.

Podczas dzisiejszych zawodów rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Juniorów na dystansie sprinterskim oraz rywalizacja open na dystansie sprinterskim oraz olimpijskim. Natomiast już jutro najlepsi triathloniści na świecie będą rywalizować na dystansie średnim. W zawodach niestety nie wystartuje inny reprezentant „Sokoła” z Obronik Marcin Witaszak, którego kontuzja nogi wykluczyła ze współzawodnictwa do końca sezonu.

Źródło: challenge-poznan.pl

Zostaw komentarz

komentarzy