Kolejne gniazdo „Sokoła” powraca do życia! Czołem druhom z Obornik!

24 stycznia 2015 r. odbyło się spotkanie założycielskie kolejnego Towarzystwa Gimnastycznego ?Sokół?, które powstało w tym roku. Po latach TG ?Sokół? powraca do Obornik. Nowe gniazdo nawiązuje do idei i tradycji Sokolstwa Polskiego powstałego w 1867 r. we Lwowie oraz przedwojennego ?Sokoła? z Obornik, którego członkowie brali czynny udział w Powstaniu Wielkopolskim.

Oborniki

Cele i założyciele

TG „Sokół” Oborniki ma być odpowiedzią na szerzący się kryzys męskości, brak tożsamości oraz wzorców, jakimi, mogliby się kierować młodzi ludzie. Jest odpowiedzią na kształtowanie silnych mężczyzn poprzez zaangażowanie w wysiłek fizyczny oraz pomoc ludziom będącym w potrzebie. Towarzystwo połączyło ze sobą ludzi z kilku środowisk m.in. Michała Zielińskiego dwukrotnego wicemistrza oraz mistrza polski juniorów w trójskoku. Tomasza Witaszaka gracza ekstraklasy w piłce ręcznej, obecnie trenera. Dr Henryka Kosa wieloletniego wykładowcę poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego, ZWKF w Gorzowie Wielkopolskim, jednocześnie uczestnika konsultacji krajowych Polskiego Związku Kajakowego. Krzysztofa Piotrowskiego, radnego Rady Miejskiej w Obornikach, członka zespołu Ascetoholix oraz jednego ze współzałożycieli siłowni ?pod sceną?, która zrzesza wielu młodych ludzi. Marka Helmana prowadzącego szkołę dawnych europejskich sztuk walki ?Schola Gladiatora?, trenuje m.in. szermierkę historyczną. Marcina Witaszaka triathlonistę, który w sezonie 2014 uzyskał 14. miejsce w lidze Enea Tri Tour, oraz ludzi, którym zależy na tym, aby Oborniki błyszczały tak wewnątrz, jak i na zewnątrz poprzez godnych reprezentantów, zarówno na zawodach sportowych jak i we wszelkiego rodzaju inicjatywach społecznych, w które przyszli Sokoli będą się angażowali.

Wiara i etyka

Działalność ?Sokoła? jest inspirowana etyką chrześcijańską, co łączy się z postawą tolerancji w stosunku do ludzi innych światopoglądów i zgodne jest z tradycją i doświadczeniami narodu polskiego. Cały zarząd Klubu to ludzie wierzący.

Chcemy pokazać, że chrześcijanin nie równa się słaby, ale jest wręcz odwrotnie, że to właśnie prawdziwa siła jest w wierze Chrystusowej. TG ?Sokół? chce stworzyć warunki do treningów, zakupić potrzebny sprzęt treningowy i startowy, jak również zapewnić całe zaplecze dydaktyczne w postaci warsztatów z najlepszymi instruktorami w kraju – mówi druh prezes Marcin Witczak.

sokol

W skład pierwszego zarządu weszli: Prezes Marcin Witaszak, Wiceprezes Łukasz Wieczorek, Sekretarz Katarzyna Szymankiewicz, Naczelnik Marek Helman, Skarbnik Krzysztof Piotrowski.

Wkrótce przedstawiony zostanie plan dalszych działań Towarzystwa, o którym będziemy na pewno informować na łamach naszego portalu. Tymczasem zachęcamy do odwiedzania profilu TG „Sokół” Oborniki na facebooku!

Marcin Witaszak

Zostaw komentarz

komentarzy

1 thoughts on “Kolejne gniazdo „Sokoła” powraca do życia! Czołem druhom z Obornik!

  1. Zabrakło Katarzyny Szymankiewicz złotej medalistki mistrzostw Polski w Karate 😉
    Pozdrawiam

Komentarze są wyłączone.