Kolejny udany start Rzeszowian w Fit Kid!

W miniony weekend w Brodniicy (woj. kujawsko-pomorskie) odbyły się III Eliminacje do Mistrzostw Polski Fit Kid 2024, których zwycięzcy będą mieli prawo startu w Mistrzostwach Europy, organizowanych w przyszłym roku w Bułgarii.

Zawodniczki „Sokoła” rzeszowskiego podczas prezentacji

W Turnieju Podkarpacie reprezentował jeden klub Fit Kids Academy – Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Rzeszowie. Jak przystało na najbardziej utytułowany klub w Polsce, impreza zakończyła się pełnym sukcesem „Sokoła”, których zawodniczki zdobyły w sumie 4 złote i 6 srebrnych medali.

Wyniki:
Ekstraklasa:
Maria Wozowicz 1. miejsce
Vladyslava Frolova 1. miejsce
Anita Opiela 2. miejsce


I Klasa
Martyna Łagowska 2. miejsce
II klasa
Anastasia Kolodchenko 2. miejsce
III Klasa
Maja Kuźma 5. miejsce
Lena Węglińska za udział


No stress
Zuzanna Majka 2. miejsce
Acro Free Dance:
Vladyslava Frolova 1. miejsce

Improwizacja:
Anita Opiela 1. miejsce
Vladyslava Frolova 2. miejsce
Martyna Łagowska 2. miejsce

Trenerami zawodniczek w/w klubów są: Oliwia Rejment, Wiktoria Kloc, Lena Skowrońska, Serioża Koczarian i Grzegorz Bielec.

Druh Grzegorz Bielec w otoczeniu swoich podopiecznych

Fit Kid – zwany fitnessem gimnastycznym – to najdynamiczniej rozwijająca się dyscyplina gimnastyczna na świecie, która bardzo prężnie rozwija się również w Polsce, a sprawą rzeszowskich klubów – z powodzeniem również i w Rzeszowie. Adresowana jest głównie do dzieci i młodzieży, choć uczestniczą w niej również zawodnicy dorośli. Została opracowana ćwierć wieku temu przez węgierskich naukowców i trenerów aby zapewnić wszechstronny i maksymalnie zdrowy rozwój cech motorycznych dziecka od 4. roku życia, czego efektem ma być utrzymanie maksymalnej sprawności w wieku dorosłym i senioralnym. System oparty jest na ćwiczeniach gimnastyki, akrobatyki, fitnessu, tańca, elementów show i ekspresji ruchowej.

Zostaw komentarz

komentarzy