Kolonia dla dzieci, survival dla młodzieży!

Już latem Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” w Lublinie organizuje obóz dla dzieci i młodzieży, który odbędzie się w dniach 17 ? 31 lipca 2014 r. w Górach Świętokrzyskich. Szeroka i aktywna działalność lubelskiego „Sokoła” wzbudza zainteresowanie miejscowych mediów, które już niejednokrotnie informowały o imprezach organizowanych przez gniazdo z Lublina. Tym razem o działalności gniazda wypowiedział się prezes Tomasz Stańko, który był gościem programu Arkadiusza Robaczewskiego.

Obozowe wędrówki, historia i sport

10404028_644258195658216_4079670630940447618_o

Dla uczestników wyprawy organizatorzy przygotowali dwa podobozy, które składają się z kolonii zlokalizowanej w ośrodku wypoczynkowym Rejów położonym nad Zalewem Rejowskim pod Skarżyskiem Kamienną, oraz obozu survivalowego umiejscowionego w lasach Puszczy Świętokrzyskiej w pobliżu Wykusu ? miejsca słynnego z działań zgrupowania partyzanckiego cichociemnego Jana Piwnika ps. Ponury, w lasach tych walczyli również żołnierze majora Hubala i powstańcy styczniowi. Część kolonijna przygotowana jest dla młodszych chłopców i dziewcząt, część survivalowa dla chłopców powyżej 13 roku życia.

Na program obozu złożą się wędrówki świętokrzyskim szlakami turystycznymi, wycieczka krajoznawcza autokarowa ? zwiedzanie najciekawszych miejsc pod względem historycznym, etnograficznym i przyrodniczym, zajęcia sportowo ? rekreacyjne w różnych dyscyplinach sportu, udział w grze terenowej ? podchody, IX olimpiada Sokola, spotkania z ciekawymi ludźmi, wieczorne ogniska itp. a także wspólny udział w niedzielnych Mszach Św.

Podobóz survivalowy będzie posadowiony na polu namiotowym, w programie oprócz wymienionych wyżej podchodów, biegu na orientację, etc.: budowanie obozowiska ? nauka budowy schronienia; zdobywanie i przygotowywanie pożywienia; ćwiczenia w zwalczaniu słabości psychicznych i fizycznych, zajęcia z walki wręcz, taktyki i strzelania. W mniejszej skali w zajęciach survivalowych będą uczestniczyć również i młodsi chłopcy oraz dziewczęta.Warto też dodać, iż ośrodek w Rejowie wyposażony jest w kompleksową infrastrukturę sportową, boiska do gier zespołowych oraz strzeżone kąpielisko.

Koszt obozu to 700 zł za część survivalową oraz 1100 zł za część kolonijną.

Druh prezes o lubelskim „Sokole”

Pierwszy odcinek programu Lubelskie Obiady Czwartkowe, w którym gościem był prezes Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” z Lublina druh Tomasz Stańko. Rozmawiano o historii i powstaniu „Sokoła”, zagrożeniach dla współczesnej młodzieży oraz o powszechnym dostępie do broni palnej. Zachęcamy do obejrzenia!

Zgłoszenia uczestników obozu oraz dodatkowe informacje można znaleźć na stronie organizatora oraz na facebooku

Zostaw komentarz

komentarzy