Medale Mistrzostw Polski dla „Sokoła” Rzeszów!

W miniony weekend Gdańsk był stolicą polskiego fitnessu. Rozegrane zostały tu V Debiuty oraz VII Mistrzostwa Polski Fit Kids fitness & aerobic. W mocno obsadzonych zawodach, z udziałem rekordowej ilości prawie 150 zawodniczek z całej Polski, bardzo dobrze zaprezentowali się juniorzy reprezentowani przez 2 najlepsze rzeszowskie kluby fitness: Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” Rzeszów oraz Polskie Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Laureatki zawodów „Sokoła” rzeszowskiego

W V Debiutach w konkurencji dwójek, hegemonię rzeszowian potwierdziły Katarzyna Pawłowska i Julia Sycz (PTG „Sokół” UR) i Zuzanna Lenar i Amelia Pałac (TG „Sokół” Rzeszów) zdobywając I i II miejsce na podium. W formacjach III miejsce wywalczyły Kinga Ożóg, Magdalena Ziaja i Anastazja Bielec (TG „Sokół” Rzeszów). Indywidualnie w fitness FIT-Kids do lat 10, III miejsce zajęła Wiktoria Skoczylas (wychowanka TG„Sokół” Malawa).

Worek medali zdobyty przez wychowanków dra Grzegorza Bielca

W kat. Do lat 13, III i IV miejsce podium należało odpowiednio do Amelii Pałac i Julii Sycz (wszystkie TG „Sokół” Rzeszów). W VII mistrzostwach Polski Fit Kids fitness & aerobic rzeszowianki stawały dwukrotnie na III miejscu podium: Zuzanna Lenar i Amelia Pałac – w dwójkach oraz Kinga Ożóg, Magdalena Ziaja i Anastazja Bielec – w konkurencji trio (wszystkie TG „Sokół” Rzeszów). Na czwartym, miejscu uplasowała się dwójka Katarzyna Pawłowska i Julia Sycz (PTG „Sokół” UR).

Trener zawodniczek i wiceprezes Związku druh Grzegorz Bielec

Osiągnięcia wszystkich dziewięciu zawodniczek „Sokoła” zapewniły im powołanie do kadry narodowej Polski na Mistrzostwa Świata, które odbędą się 11 maja br. w Budapeszcie. Trenerem kadrowiczek z Rzeszowa jest druh Grzegorz Bielec (wielokrotny mistrz Europy i wicemistrz świata w akrobatyce sportowej), który na swoim koncie ma już ponad 100 medali swoich podopiecznych z imprez ogólnopolskich i międzynarodowych w akrobatyce i fitness w tym 2 medale (srebro 2011 i brąz 2010) z mistrzostw Europy w fitness gimnastycznym, a obecnie prezes gniazda TG „Sokół” w Rzeszowie.

(GB)

Zostaw komentarz

komentarzy