Obchody Narodowego Święta Niepodległości w leszczyńskim „Sokole”

11 listopada druhowie leszczyńskiego „Sokoła” oraz Polowej Drużyny Sokoła wezmą udział w uroczystościach Narodowego Święta Niepodległości w Lesznie. Obchody rozpoczną się od uroczystej Mszy św. o godz. 10.00 w kościele św. Antoniego. O godz. 12.00 rozpocznie się gra miejska, w której leszczyński „Sokół” wystawi dwa stanowiska.

Lesznoplakat

Program uroczystości

O godz. 10 w kościele św. Antoniego odprawiona zostanie msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem kompanii honorowej Wojska Polskiego, drużyny sztandarowej ZHP, pocztów sztandarowych, delegacji i Orkiestry Dętej Miasta Leszna.
O godz. 11.20 rozpocznie się manifestacja patriotyczna pod pomnikiem 200-lecia Konstytucji 3 Maja i Odzyskania Niepodległości.
Od godz. 12 w różnych miejscach w mieście odbywać się będzie gra miejska. Zbiórka uczestników w samo południe pod pomnikiem.
Od godz. 11.30 na Rynku obecni będą strzelcy z Leszczyńskiej Obrony Terytorialnej – Polowa Drużyna Sokoła, którzy od początku 2015 r. szkolą się kierunkowo współpracując m. in. z 4. Zielonogórskim Pułkiem Przeciwlotniczym.

Dla uczestników gry miejskiej, która rozpocznie się około godz. 12.00, Polowa Drużyna Sokoła zaprezentuje uzbrojenie strzelca Lekkiej Piechoty Obrony Terytorialnej, umundurowanie i wyposażenie. Będzie też możliwość zaciągnąć się w szeregi. Natomiast przedstawiciele leszczyńskiego TG „Sokół” przygotują krótki test historyczny dotyczący Leszna i regionu.

Źródło: www.leszno.pl

Zostaw komentarz

komentarzy