Obóz sokołów zgierskich w Załęczu Wielkim za nami! [relacja]

Od 9 do19 lipca 2023 r. trwał obóz sportowo-przygodowy w Załęczu Wielkim, w którym uczestniczyły dzieci i młodzież ze szkół Gminy Zgierz – członkowie oraz sympatycy TG „Sokół” w Zgierzu.

Uczestnicy obozu

W trakcie wypoczynku dzieci poznawały atrakcje Załęczańskiego Parku Krajobrazowego. Podczas wycieczki rowerowej zwiedzano „Dolinę Objawienia”, natomiast jadąc „Ciuchcią Karawelą” uczestnicy mogli podziwiać piękno regionalnej przyrody oraz gospodarstwo agroturystyczne. Nie zabrakło również akcentu patriotycznego i historycznego. Uczniowie zwiedzili Muzeum Dywizjonu 303 w Napoleonie, poznali historię pilotów i słynnej bitwy o Anglię oraz nalotu lotnictwa niemieckiego na Wieluń o godz. 4:40, który poprzedził atak na Westerplatte 1 września 1939 r.

Ponadto dzieci uczestniczyły w zajęciach sportowych. Uczyły się grać w tenisa, rozegrały turniej w piłkę nożną i petanque (boule), rozgrywały mecze w piłkę siatkową i badmintona. Uczestnicy obozu poznali zasady orientowania i czytania mapki i wzięli udział w biegu na orientację. Na warsztatach ekologicznych poznawano ciekawostki z życia nietoperzy. Nie zabrakło też miłych wrażeń podczas obserwacji tych tajemniczych ssaków. Podczas obozu dzieci relaksowały się i doskonaliły umiejętności pływackie na pływalni krytej w Praszce. (Przed w II wojną światową przebiegała tu granica między Polską a Niemcami ówczesne Zawiśnie niem. Schönwiese). Wyjazd w pamięci dzieci i młodzieży pozostanie na długo w pamięci. Chętni będą mogli wyjechać ponownie za rok, kiedy planowany jest kolejny obóz lub na najbliższy obóz zimowy.

Marcin Szymke

Zostaw komentarz

komentarzy