Pierwsze Mistrzostwa ZTG „Sokół” w Polsce w kategorii Fit Kid za nami!

W niedzielę 19 października br. w nowoczesnej hali UCL – Uniwersytetu Rzeszowskiego z udziałem ponad 300 zawodników z 11 klubów z całej Polski odbyły się Mistrzostwa Polski Fit Kid, będące zarazem eliminacjami do Mistrzostw Europy 2022. W zawodach nie zabrakło przedstawicieli „Sokoła”, którzy równocześnie rywalizowali w Mistrzostwach Polski ZTG „Sokół” w Polsce.

Uczestniczki zawodów w towarzystwie organizatorów i sponsorów. Pierwszy od lewej dr Grzegorz Bielec, trzecia od lewej druhna Katarzyna Brózda, pierwszy z prawej druh Ryszard Kapała

W Mistrzostwach Polski ZTG „Sokół” reprezentowane były gniazda w Rzeszowie, Malawie i Brodnicy. Zawody odbywały się przy okazji dwóch jubileuszów. Pierwszy związany z 25-leciem powstania Międzynarodowej Federacji Fit Kid (International Fit Kid Division), natomiast drugi związany z 155-leciem ruchu sokolego na ziemiach polskich (powstanie pierwszego polskiego klubu sportowego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” we Lwowie w 1867 r.). Imprezę uświetniły patronaty honorowe Ministra Sprawiedliwości, Marszałka Województwa Podkarpackiego, Starosty Rzeszowskiego oraz Prezydenta m. Rzeszowa. Minister Marcin Warchoł zaszczycił imprezę osobiście, witając gości oraz wręczając nagrody medalistom Mistrzostw Polski wraz z przedstawicielami pozostałych instytucji w osobach: Wiceprzewodniczącego Sejmiku Podkarpackiego Jerzego Cyprysia, Wiceprezydent Miasta Rzeszowa Krystyny Stachowskiej, Dyrektora wydziału Sportu i Rekreacji Jarosława Gutowskiego, a także głównego sponsora imprezy „SYLVECO-WOW”- producenta naturalnych kosmetyków dla dzieci.

W ramach Mistrzostw Polski ZTG „Sokół” w Polsce sklasyfikowano ponadto ranking gniazd Towarzystw Gimnastycznych „Sokół” w Fit Kid:

I miejsce TG „Sokół” Rzeszów
II miejsce TG „Sokół” Brodnica
III miejsce TG „Sokół” Malawa

Wyróżniono także najlepszych zawodników poszczególnych gniazd:

Wladyslava Frolova (TG „Sokoł” Rzeszów)
Gabriela Hanus (TG „Sokół” Malawa)
Zofię Szczutowską (TG „Sokół” Brodnica)

Gniazda otrzymały pamiątkowe puchary, a zawodniczki statuetki oraz nagrody rzeczowe. Fundatorem nagród byli: ZTG „Sokół” w Polsce, Naczelnik ZTG „Sokół” dh. Katarzyna Brózda oraz dh Ryszard Kapała, prezes TG  „Sokół” Ropczczyce.

Warto przypomnieć iż TG „Sokół” Rzeszów jest aktualnie jedynym klubem w Polsce posiadającym tytuł Drużynowych Mistrzów Polski dwóch najpoważniejszych federacji fitness w kraju: Polskiego Związku Fit Kid oraz WBBFF-WFF. Wrześniowy Puchar Polski w Warszawie będzie ostatnim sprawdzianem przed Mistrzostwami Europy Fit Kid 2022. Fitnessowców Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” czeka ponadto jeszcze jedna impreza federacji WBBF-WFF Mistrzostw Świata Fit Kids, które odbędą się 27-28 sierpnia 2022 roku w Kłajpedzie, podczas których bronić będą tytułu najlepszego klubu w rankingu tej federacji.

Fit Kid to najnowsza, bardzo modna i najszybciej rozwijająca się dyscyplina gimnastyczna na świecie, która bardzo prężnie rozwija się w Polsce, a w szczególności na Podkarpaciu. Adresowana jest głównie do dzieci i młodzieży, choć uczestniczą w niej również zawodnicy dorośli.

Katarzyna Brózda/Grzegorz Bielec

Druhna Katarzyna Brózda (pierwsza z prawej) w towarzystwie gimnastyczek

Zostaw komentarz

komentarzy