Poczta Polska wprowadza do obiegu znaczek pocztowy poświęcony TG „Sokół”!

W związku z 100. rocznicą powstania Związku Towarzystw Gimnastycznych „Sokół” w Polsce, która przypada w kwietniu tego roku, Poczta Polska wprowadziła do obiegu znaczek pocztowy poświęcony TG „Sokół”. Oficjalna prezentacja znaczka odbędzie się w trakcie najbliższych obchodów 100-lecia Związku w Warszawie.

Znaczek z motywem TG „Sokół”

Znaczek, kartka pocztowa i datownik upamiętniają 150. rocznicę powstania Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” zostały wprowadzone do obiegu 17 kwietnia br. w Związku z przypadającą w tym miesiącu 100. rocznicą powstania ZTG „Sokół” w Polsce. Oficjalnej prezentacji znaczka dokona podczas obchodów Krzysztof Górski, dyrektor Biura Strategii, Rozwoju i Współpracy Międzynarodowej Poczty Polskiej.

Specjalnie na uroczystości przygotowany został krótki film promocyjny, który zostanie pokazany w trakcie uroczystości 27 kwietnia 2019 r. w Centrum Olimpijskim. Poczta Polska wystawi także stoisko, w którym będzie można nabyć znaczek, kartkę pocztową oraz otrzymać stempel z okolicznościowym datownikiem.

Kartka pocztowa, znaczek i okolicznościowy stempel, które będzie można nabyć w trakcie obchodów

Jednym z inicjatorów powstania znaczka był Tomasz Zakrzewski z Poznania, który otrzymał wsparcie ze strony posła RP Bartłomieja Wróblewskiego. Materiały graficzne udostępnił Związek Towarzystw Gimnastycznych „Sokół” w Polsce. Autorką projektu znaczka jest Agnieszka Sancewicz. Do obiegu weszło 150 tys. sztuk znaczka.

(dm)

Źródło: poczta-polska.pl

Zostaw komentarz

komentarzy