Radio Polonia Winnipeg wyróżnione!

Wśród tegorocznych wyróżnionych Nagrodą im. Macieja Płażyńskiego, która przyznawana jest dziennikarzom i mediom służącym Polonii, znalazło się Radio Polonia prowadzone przez członków Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” Winnipeg w Kanadzie. Jury wybrało laureatów spośród niemal 90 zgłoszeń.

Prowadzącym program od lat jest Ireneusz Lemans (siedzi z prawej)

Radio Polonia otrzymało wyróżnienie w kategorii redakcja medium polonijnego. Laureatem nagrody głównej w tej kategorii była redakcja wydawanego w Danii kwartalnika społeczno-kulturalnego „Informator Polski”. Gratulacje redaktorom sokolej rozgłośni złożył druh Marian Jaworski, prezes PTG „Sokół” w Winnipeg:

Serdeczne gratulacje dla Irka i Sabiny Lemans, redaktorów Radio Polonia Winnipeg Manitoba, którzy tworzą z pasją niezmiernie wspaniałe, solidarne programy radiowe, które są nadawane z Kanadyjskich Prerii. Press Club Polska doceniła wysoki poziom i pełną pasji pracę korespondencyjną redaktorów Irka i Sabiny Lemas przyznając nagrodę Macieja Płażyńskiego w kategorii Dziennikarzy Mediów Polonijnych. Polskie Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” Winnipeg pragnie podziękować druhom Irkowi i Sabinie Lemans za ich oddanie i duży wkład pracy w tworzenie audycji Radio Polonia Winnipeg, które służą Polonii i łączą Polonię w Kanadzie – powiedział druh Jaworski.

Zostaw komentarz

komentarzy