Rafał Augustyn z OTG „Sokół” Mielec zdobywcą srebrnego medalu Mistrzostw Polski!

Rafał Augustyn, nasz reprezentant „Sokoła” z Mielca, zdobył srebrny medal podczas Halowych Mistrzostw Polski Seniorów odbywających się w Toruniu. To nie jedyny sukces naszego sportowca. Rafał Augustyn jest także złotym medalistą  mistrzostw Polski w chodzie na 50 km oraz zdobywcą tytułu sportowca roku w plebiscycie Sportowcy Roku 2014 w Mielcu.

„Podczas minionego weekendu uczestniczyłem w kolejnych już w mojej karierze 15-tych, a zarazem 59. Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów, które w tym roku zagościły w nowo wybudowanej, nowoczesnej toruńskiej hali widowiskowo-sportowej. Zawody rozegrane zostały na nowoczesnej nawierzchni typu MONDO. Po raz pierwszy w tym roku na te same zawody pojechała ze mną siostra Angelika, która startowała na 3000 m oraz tak jak zawsze brat – trener Krzysztof Augustyn” – napisał na swojej stronie Rafał.

RA

Po otrzymaniu tytułu sportowca roku 2014 powiedział: ?Wygrywając w tak zacnym gronie uważam, że każda konkurencja sportowa rządzi się swoimi prawami, ale wysiłek i pot spędzony na treningach praktycznie wszyscy mają porównywalny. Bardzo mnie cieszy to, że pierwszy raz udało mi się tutaj wygrać ten plebiscyt. Ten sezon może nie wyszedł mi idealnie, ale pierwszy raz udało mi się zdobyć trzy medale mistrzostw Polski seniorów. Dodatkowo warto podkreślić mistrzostwa Europy, gdzie zdobyłem dziewiąte miejsce?.

Mamy nadzieję, że srebrny medal zdobyty przez Rafała dla Odrodzonego Towarzystwa „Sokół „Mielec jest dobrą zapowiedzią nadchodzącego sezonu.
Źródło: rafalaugustyn.ludziesportu.pl\czyliwiesz.pl

Zostaw komentarz

komentarzy