„Sokół” w Lesznie nie zwalnia!

Dla wszystkich amatorów piłki halowej Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” w Lesznie organizuje XIII Turniej Zimowy z okazji Powstania Wielkopolskiego im. Michała Józefiaka.

W Turnieju piłki halowej mogą wziąć udział drużyny złożone z zawodników szkół ponadgimnazjalnych z regionu leszczyńskiego. Zawody poprzedzone są dwudniowymi eliminacjami 18-19 stycznia 2016 r., które są rozgrywane w Zespole Szkół Technicznych im. 55. Pułku Piechoty przy ulicy Narutowicza 74a w Lesznie. Finał rozgrywek odbędzie się 20 stycznia 2016 r. w Hali Trapez.

pilka-halowa

XIII edycja

Turniej Zimowy jest już na stałe wpisanym do kalendarza leszczyńskich imprez. Uczestnikami turnieju mogą być uczniowie szkół średnich i zawodowych do 20. roku życia. W Turnieju mogą wziąć udział maksymalnie 32 zespoły, po pięć osób plus dwóch zawodników rezerwowych (z możliwością hokejowych zmian). W pierwszej fazie turnieju drużyny grają w ośmiu grupach systemem ?każdy z każdym?, każda grupa liczy cztery zespoły. Ćwierćfinały i półfinały rozgrywane będą w czasie dwa razy po 7 minut, z jednominutową przerwą. Po pierwszej połowie meczu następuje zmiana boiska. Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy zagrają w 1/8 finału. Rozgrywki od tego etapu odbywają się w systemie pucharowym. Finał i mecz o trzecie miejsce rozgrywany będzie również w czasie 2 razy po 7 minut z jednominutową przerwą. Uczestnicy turnieju otrzymają nagrody. Zawody (finał i eliminacje) sędziować będą sędziowie z Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Lesznie.

Turniej odbywa się co roku w Lesznie celem uczczenia pamięci ZWYCIĘSKIEGO Powstania Wielkopolskiego 1918/1919. Stanowi on obok atrakcji sportowej świetną lekcję historii dla młodzieży z rejonu byłego województwa leszczyńskiego. Turniej popularyzuje zawody sportowe, ducha zdrowej rywalizacji oraz promuje zdrowy tryb życia, pośród uczestników zawodów i publiczności. Udział w turnieju jest bezpłatny, wstęp na salę w charakterze publiczności również.

Minuta pamięci dla pierwszego organizatora Turnieju

Towarzystwo Gimnastyczne ?Sokół? w Lesznie już drugi raz, ze względu na śmierć głównego organizatora Turnieju ? Michała Józefiaka ? przejmuje organizację turnieju, ze względu na bliskie konotacje z wyżej wymienionym. Wspierał on działania Stowarzyszenia oraz promował jego działalność. TG ?Sokół? przewiduje przy okazji Turnieju uczcić pamięć śp. Michała Józefiaka minutą ciszy. Zawody po raz kolejny będą nosić imię Michała Józefiaka.

Przy współpracy z lokalnymi organizacjami pozarządowymi zapewnione zostają dodatkowe atrakcje, m.in. utworzony zostanie kącik animacyjny dla najmłodszych. Ponadto, podczas trwania głównego wydarzenia na hali Trapez, w przerwie, przeprowadzony zostanie konkurs sportowy ? rzutów wolnych dla mieszkańców miasta Leszna.

Dodatkowe atrakcje

Organizator przewiduje catering dla uczestników (tak zawodników Turnieju, jak i mieszkańców Miasta Leszna, którzy wezmą udział w przedsięwzięciu jako publiczność). Druhowie Towarzystwa Gimnastycznego ?Sokół? przygotują drobny poczęstunek dla uczestników zmagań oraz widowni, m.in. wielkopolską potrawę ?pyry z gzikiem?. W przerwie będzie się można również zapoznać z działalnością Polowej Drużyny Sokoła, która zaprezentuje swoje umiejętności, promując aktywność fizyczną pośród młodzieży oraz postawy patriotyczne. Również, na terenie wydarzenia znajdzie się stoisko certyfikowanego dietetyka, który będzie udzielał darmowych porad Mieszkańcom w zakresie zdrowego odżywiania. Podczas oficjalnej uroczystości otwarcia Turnieju, na którą zaproszeni zostaną również przedstawiciele Władz Miasta, przedstawiona zostanie krótka informacja na ten historii Powstania Wielkopolskiego.

Zgłoszenia pod numerem tel. 531 082 412 lub za pośrednictwem strony sokol.leszno.pl oraz naszego profilu na FB!

Zapraszamy!

logo miasta Leszna
Wydarzenie współfinansowane przez Miasto Leszno

Zostaw komentarz

komentarzy