„Sokół” z Lublina uczestniczył z zbiórce zniczy dla Wołynia!

Lublin na stron e

Druhowie Towarzystwa Gimnastycznego Sokół w Lublinie byli uczestnikami zbiórki zniczy na polskie groby i miejsca pamięci na Wołyniu.

Znicze zbierano we Wszystkich Świętych od 14.00 do 18.00 przy ul. Andersa pod bramą prowadząca do kaplicy na cmentarzu przy ul. Unickiej. Organizatorem akcji była Fundacja Niepodległości oraz Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych Lublin, ONR Brygada Lubelska i Sekcja Kobiet Ruchu Narodowego. Ponadto w akcji na terenie lubelskich cmentarzy udział wzięli wolontariusze z Towarzystwa Przyjaciół Krzemieńca i Ziemi Wołyńsko-Podolskiej, podopieczni Środowiskowego Hufca Pracy przy ul. Łabędziej w Lublinie oraz członkowie Wielopokoleniowego Klubu Wolontariusza.

Akcję „Znicze na polskie groby na Wołyniu” zapoczątkował przed pięcioma laty polski konsulat w Łucku. Dzięki dużemu odzewowi społecznemu, udało się zebrać kilka tysięcy lampek nagrobnych, które zapalone zostały na wołyńskich cmentarzach.

Zbiórka zniczy wzbudziła zainteresowanie mediów lubelskich oraz telewizji publicznej. Na poniższych reportażach wypowiada się m.in. druh Piotr Mazur z TG Sokół w Lublinie. Zachęcamy do obejrzenia!

 

Źródło:
Strona TG Sokół w Lublinie

www.tvp.pl/lublin

Zostaw komentarz

komentarzy