Sokola rywalizacja w Lublinie – relacja z XIV Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Tenisie Stołowym

?W zdrowym Ciele zdrowy duch.? Zgodnie z tym sokolim zawołaniem w dniu 01.02.2014r. odbył się Turniej Tenisa Stołowego, po raz pierwszy zorganizowany w Lublinie. Mimo niezwykle trudnych warunków pogodowych najwytrwalsi Sokoli z całej Polski stawili się, aby w duchu sportowej rywalizacji rozegrać kolejne, bo już XIV Międzynarodowe Mistrzostwa Polski ZTG „Sokół” w Tenisie Stołowym.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność, za włożony wysiłek i ogromne emocje, które towarzyszyły zawodom już od samego początku. Poziom zwłaszcza w górnej części Tabeli był niezwykle wysoki i wyrównany, ale jak to w każdym sporcie, ktoś musi przegrać aby ktoś mógł zwyciężyć. Serdecznie Gratulujemy zwycięzcom. Kamilowi Hamziukowi i Grzegorzowi Batorskiemu za godną reprezentację Lubelszczyzny i zajęcie 1 i 3 miejsca w kategorii młodszej oraz perełce naszych zawodów Kindze Chyl z gniazda Brzesko, która po rozegraniu niezwykle wyrównanego pojedynku z Kamilem zajęła drugą lokatę.

1939561_605041916246511_1827167982_o

Dominacja „Sokołów” z Brzeska

Kategoria powyżej 17 roku życia została zdominowana przez gniazdo Brzesko, gdzie pierwsze 3 miejsca zajęli kolejno Wojciech Wójtowicz, Grzegorz Skrzypek oraz Bartosz Szymański. Nie można jednak zapomnieć, że druhowie z gniazd Perkowo oraz Brwinów nie oddali podium bez walki. Wszystkim należą się ogromne gratulacje, gdyż poziom zawodów zależy przede wszystkim od zawodników, a oni spisali się wzorowo. Pragniemy też podziękować Panu Mariuszowi Baranowskiemu, sędziemu klasy międzynarodowej, który poprowadził te zawody i czuwał nad ich prawidłowym przebiegiem. Napisał on dla nas krótkie sprawozdanie wraz z tabelą wyników które zamieszczamy poniżej.

Towarzystwo Gimnastyczne ,,Sokół? w Lublinie zorganizowało XIV Międzynarodowe Mistrzostwa Polski ZTG ,,Sokół” w tenisie stołowym. Turniej w miłej atmosferze rozegrano 1 lutego 2014 r. w Szkole Podstawowej nr. 51 im. Jana Pawła II w Lublinie na ul. Bursztynowej. W uroczystości wręczenia pucharów wziął udział prezes Związku Towarzystw Gimnastycznych ,,Sokół? w Polsce druh Antoni Belina-Brzozowski.

 1655263_605041939579842_751062910_o

Komunikat z XIV Międzynarodowych Mistrzostw Polski ZTG ,,SOKÓŁ? w tenisie stołowym rozgrywanym w Lublinie 01.02.2014r.

KATEGORIA DO LAT 17

Miejsce

Imię i nazwisko

Miejscowość

1.

Kamil Hamziuk

Włodawa

2.

Kinga Chyl

Brzesko

3.

Grzegorz Batorski

Tereszyn

4.

Tomasz Batorski

Tereszyn

5.

Krzysztof Kowalczyk

Świdnik

KATEGORIA POWYŻEJ 17 LAT

Miejsce

Imię i nazwisko

Miejscowość

1.

Wojciech Wójtowicz

Brzesko

2.

Grzegorz Skrzypek

Brzesko

3.

Bartosz Szymański

Brzesko

4.

Rafał Wojciechowski

Perkowo

5.

Zbigniew Chyl

Brzesko

6.

Adam Skorupiński

Perkowo

7.

Grzegorz Lewandowski

Brwinów

8.

Bartosz Szwed

Opole Lubelskie

9.

Piotr Tokarski

Lublin

10.

Stanisław Walczak

Niedrzwica Kościelna

11.

Dariusz Rączkowski

Brwinów

12.

Aleksander Batorski

Tereszyn

13.

Mateusz Welman

Lublin

14.

Rafał Różycki

Brwinów

15-16

Tomasz Stańko

Lublin

15-16

Jan Członkowski

Brwinów

Sędzia główny Mariusz Baranowski

Cieszy nas to, że sportowy duch nie umiera, że zarówno młodzi jak i starsi Sokoli z całego kraju potrafią spotkać się w jednym miejscu aby rywalizować w przyjaznej atmosferze i szacunku. Ufamy, że jeszcze nie jeden raz przyjdzie nam wspólnie zagrać na turniejach organizowanych w całej Polsce.

Z sokolim pozdrowieniem

Dh Piotr Tokarski

Zostaw komentarz

komentarzy