Sokoli polscy na turnieju „Sokoła” czeskiego w tenisie stołowym Wiedeń 2023

W niedzielę, 19 listopada 2023 r. w obiekcie sportowo-kulturalnym czeskiego „Sokoła” w Wiedniu, w 10 dzielnicy na ulicy Angeligasse 21, odbył się turniej w tenisie stołowym, w którym uczestniczyli sokoli czescy i polscy z Wiednia. Uczestnicy rywalizowali w trzech kategoriach: kobiet, mężczyzn i dzieci. W zawodach wzięło udział 23 sportowców.

Ze strony Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół Polski 1896” Wiedeń udział w tych zawodach wzięło sześć osób: Doran Natascha, Krawczyk Lech, Nikolic Srdjan, Olear Damir, Olear Alexander i Szymaniec Franciszek.

Zawodnicy turnieju. Stoją od lewej w drugim rzędzie: Stanislav Sterba, organizator turnieju. W pierwszym rzędzie stoją: prezes „Sokoła” czeskiego w Austrii dh Martin Frey-Materna (drugi od lewej), prezes „Sokoła Polskiego 1896” w Wiedniu dh. Lech Krawczyk (trzeci od lewej)

Najliczniej zawodnicy reprezentowani byli w kategorii mężczyzn, w której rywalizacja przebiegała w dwóch grupach po siedmiu zawodników. Pojedynki rozgrywano systemem każdy z każdym. Po wyjściu z grupy obowiązywał system pucharowy (np. 1 z Grupy A z 4 z Grupy B, itd., przegrany odpadał).

Grupę A wygrał druh Srdjan Nikolic (SP) bez porażki, 2. m. Franciszek Szymaniec (SP), 3. m. Petr Libal, 4. m. Tomas Plocek, 5. m. Philipp Kostohryz, 6. m. Pavel Vlcek (grał na początku lat 2000. w Sokole Polskim w rozgrywkach mistrzowskich Diecezjalnego Związku Sportowego / Diözesansportgemeinschaft Wien: www.dsg.at ), 7. m. Zdenek Sterba.

Pojedynek finałowy. Po prawej stronie stołu widoczny zawodnik SP Srdjan Nikolic

Eliminacje w Grupie B również bez porażki wygrał druh Lech Krawczyk (SP), 2 m. Milos Fladr (grał przez kilka lat dla SP w rozgrywkach Amatorskiego Związku Tenisa Stołowego w Wiedniu / Spielgemeinschaft Amateure Wien, www.sgaw.at), 3. m. Hannes Hieke, 4. m. Tomas Kostohryz, 5. m. Petr Vrtikapa, 6. m. Damir Olear (SP), 7. m. Nikolaus Kradjel

W finale spotkali się dwaj zawodnicy polskiego „Sokola”. Zawody wygrał, po emocjonującej i wyrównanej grze, stojącej na wysokim sportowym poziomie, Franciszek Szymaniec pokonując w finale Srdjana Nikolica 3:2. O wyniku pojedynku zadecydowały punkty zdobyte w dogrywce, na tzw. przewagę! Brawo dla obu finalistów i pozostałych sportowców za ambitna i dobra grę w tych wzorowo i w przyjacielskiej atmosferze zorganizowanych zawodach, również bardzo wyczerpujących ze względu na na dużą liczbę meczy. Lech Krawczyk zajął ostatecznie 6 m., a Damir Olear 11. m.

Uczestnicy turnieju w Wiedniu przed rozpoczęciem zawodów

Wategorii kobiet najlepsza okazała się druhna Cornelia Kaiser, była mistrzyni Austrii w tenisie stołowym. Startowała z powodzeniem na początku lat 2000. w turniejach „Sokola Polskiego 1896” w Wiedniu organizowanych w hali tenisa stołowego „Auf der Schmelz” w 15 dzielnicy Wiednia. Drugie miejsce zajęła zawodniczka SP Natascha Doran, a 3. medalowe miejsce Dany Frey-Materna.

W kategorii dzieci polskiego „Sokoła” z Wiednia reprezentował młody zawodnik Alex Olear, który zajął 3. m. W zawodach dobrze spisali się Natascha i Alexander!

Przypominamy, ze w sezonie sportowym 2023/24 „Sokół Polski 1896” z dwoma zespołami uczestniczy w rozgrywkach mistrzowskich Wiedeńskiego Związku Tenisa Stołowego / Wiener Tischtennisverband odpowiednio w Gruppe 1B i w Gruppe 2B. Wyniki meczów polskich sokolich drużyn tenisa stołowego w Wiedniu można odnaleźć na stronie: www.wttv.at Polscy sokoli z Wiednia pragną podziękować działaczom i sportowcom „Sokola” czeskiego za wspólną grę w zawodach tenisa stołowego dwóch bratnich organizacji sportowo-społecznych!

Lech Krawczyk

Zostaw komentarz

komentarzy