„Pamiętnik Sokolstwa Polskiego” dostępny w bibliotece cyfrowej!

„Pamiętnik Sokolstwa Polskiego. Działalność Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Polsce i na świecie w latach 1989-2021″ dostępny w bibliotece cyfrowej! Z publikacją można całkowicie nieodpłatnie zapoznać się online na stronach Leszczyńskiej Biblioteki Cyfrowej.

Sokola publikacja znalazła się na stronach LBC na podstawie umowy między Związkiem Towarzystw Gimnastycznych „Sokół” w Polsce a Miejską Biblioteką Publiczną im. Stanisława Grochowczaka w Lesznie. Publikacja dostępna jest na stronie LBC pod adresem: „Pamiętnik Sokolstwa Polskiego”.

Biblioteki cyfrowe udostępniają on-line publikacje cyfrowe takie jak: czasopisma elektroniczne, e-booki oraz zdigitalizowane publikacje papierowe (książki, czasopisma, mapy, zdjęcia), multimedia. Dostęp do większości materiałów jest bezpłatny i ogólnodostępny.

W książce znalazły się artykuły opisujące historię i działalność 51 gniazd sokolich oraz ich oddziałów. W pracach nad publikacją wzięło udział 55 osób, z czego większość stanowią autorzy artykułów. W publikacji zostały użyte typowo sokole barwy, ciemno zielona, która nawiązuje do mundurów oraz amarantowa, która jest nawiązaniem do koszul i sztandarów „Sokoła”. W publikacji znalazło się także 37 unikalnych logotypów gniazd przedstawiających sokoła w locie. Zapraszamy do czytania!

Zostaw komentarz

komentarzy