III Mistrzostwach Polski Towarzystw Gimnastycznych „Sokół” w Nordic Walking za nami [relacja]!

Podobnie jak w roku ubiegłym akcentem kończącym sezon 2023 dla zawodników spod znaku „Sokoła” uprawiających Nordic Walking był udział w Mistrzostwach Polski Towarzystw Gimnastycznych „Sokół” w Nordic Walking. Trzecia edycja tych Mistrzostw zorganizowana została w sobotę, 18 listopada 2023 roku w lasach dawnej Puszczy Sandomierskiej w okolicy miejscowości Przyłęk koło Mielca.

Uczestnicy zawodów na starcie

Organizatorem Mistrzostw była Sekcja Nordic Walking działająca przy PTG „Sokół 1893” w Mielcu. Rywalizacja odbyła się w ramach imprezy biegowej „LoveLas” organizowanej przez stowarzyszenie „Zabiegani” Mielec. Trasa, którą mieli do przebycia uczestnicy liczyła około 11 km długości i poprowadzona była pięknymi, ale wymagającymi leśnymi drogami i ścieżkami. Mistrzostwa, których pomysłodawcą i głównym organizatorem jest szef sekcji druh Jerzy Piotr Krakowski z mieleckiego „Sokoła”, okazały się bardzo udaną imprezą. Na starcie marszu stanęło siedemdziesięcioro uczestniczek i uczestników, z czego połowa walczyła o miejsca i punkty w klasyfikacji Mistrzostw „Sokoła”. Nikomu ze startujących nie przeszkadzała niska temperatura ani padający śnieg z deszczem.

W tegorocznych Mistrzostwach reprezentowanych było siedem gniazd sokolich. Druhny i druhowie rywalizowali indywidualnie w trzech kategoriach wiekowych, a także zdobywali punkty do klasyfikacji drużynowej. Klasyfikację drużynową po raz pierwszy wygrała drużyna z PTG „Sokół ” Rymanów. Najszybszą sokolicą III Mistrzostw Polski TG „Sokół” okazała się Aneta Giełbaga (czas 1:19:21) z Dębicy, natomiast najszybszym sokołem okazał się Jacek Sieroń (PTG „Sokół 1893” Mielec).

Ceremonia zakończenia Mistrzostw odbyła się w budynku Szkoły Podstawowej w Przyłęku. W oczekiwaniu na ogłoszenie wyników zawodnicy mogli zjeść ciepły posiłek, wypić kawę i herbatę. Najszybsi uczestnicy i najlepsze drużyny udekorowane zostały medalami i okolicznościowymi statuetkami.

Warto dodać, że Mistrzostwa miały godną oprawę dzięki pomocy takich podmiotów i osób jak Grzegorz Nikodem i jego Firma NIKMET, Józef Kardyś – Grawerstwo, prezesi Zbigniew Bochenek i Jerzy Krakowski z PTG „Sokół 1893” Mielec oraz firma SportPrint Tarnobrzeg. Organizatorzy mają nadzieję, że w 2024 roku uda się zorganizować kolejne Mistrzostwa TG „Sokół”, a brać „Sokoła” jeszcze liczniej będzie reprezentować swe gniazda.

Zwyciężczynie w kat. Old Masters

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA GNIAZD

 1. PTG „Sokół” Rymanów 79 pkt.
 2. PTG „Sokół” 1893 Mielec 71 pkt.
 3. PTG „Sokół – Świat Pracy” Tarnów 62 pkt.
 4. PTG „Sokół” Łańcut 58 pkt.
 5. TG „Sokół” Dębica 43 pkt.
 6. TG „Sokół” Dobrków 11 pkt.
 7. TG „Sokół” Rzeszów 9 pkt.

DRUHNY

Young Masters

 1. Katarzyna Jasiak – PTG „Sokół – Świat Pracy” Tarnów
 2. Paulina Niepokój – PTG „Sokół” Rymanów
 3. Magdalena Madej – PTG „Sokół” 1893 Mielec

Masters

Zwycięzcy rywalizacji druhów w Old Masters. Na najwyższym stopniu podium pomysłodawca i główny organizator Mistrzostw druh Jerzy Piotr Krakowski
 1. Aneta Giełbaga – TG „Sokół” Dębica
 2. Marta Sawicka – PTG „Sokół” Rymanów
 3. Joanna Zając – PTG „Sokół” Łańcut

Old Masters

 1. Krystyna Styga – PTG „Sokół” Łańcut
 2. Cecylia Kwolek – PTG „Sokół Świat – Pracy” Tarnów
 3. Alicja Jaworska – PTG „Sokół Świat – Pracy” Tarnów

DRUHOWIE

Young Masters

 1. Tomasz Domaradzki – TG „Sokół” Dębica
 2. Robert Michałowski – PTG „Sokół – Świat Pracy” Tarnów
 3. Paweł Marszałek – PTG „Sokół – Świat Pracy” Tarnów

Masters

 1. Jacek Sieroń – PTG „Sokół” 1893 Mielec
 2. Marek Sokołowski – PTG „Sokół” Rymanów
 3. Mariusz Szpunar – PTG „Sokół” Łańcut

Old Masters

 1. Jerzy Piotr Krakowski – PTG „Sokół” 1893 Mielec
 2. Jerzy Skwirut – PTG „Sokół” Rymanów
 3. Andrzej Czarnota – PTG „Sokół” Łańcut

Zostaw komentarz

komentarzy