Udany start „Sokoła” w Mistrzostwach Europy Fit Kid – Alicante’23!

Hiszpańskie Alicante było stolicą europejskiego fitnessu gimnastycznego – Fit Kid. W dniach 9-12 listopada – przy udziale ponad tysiąca najlepszych zawodników starego kontynentu rozegrano XIX Mistrzostwa Europy Fit Kid. Brylujący w tej dyscyplinie sportu gospodarze Mistrzostw Hiszpanie wzorcowo zorganizowali prawie tygodniowe zmagania. Na trybunach w Alicante zasiadła ponad 90-tysięczna widownia. Zawody można było śledzić także dzięki transmisji live-streem.

Reprezentacja „Sokoła” z Brodnicy z druhną Katarzyną Brózdą

Fit Kid to nowoczesna, wszechstronna i najszybciej rozwijająca się dyscyplina sportu gimnastycznego, będąca kombinacją gimnastyki sportowej, akrobatycznej i artystycznej, elementów aerobiku, tańca oraz ekspresji ruchowej, rozgrywana w kategoriach wiekowych od 7 lat do seniora w formule solistów, grup oraz z formacjach w konkurencjach żeńskich, męskich oraz mieszanych.

W zawodach udział wzięli zawodnicy z Polski, którzy reprezentowali nasz kraj w liczbie 51 zawodników z 6 klubów. Najliczniejszą ekipę klubową stanowili sokoli: 15 zawodniczek Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Rzeszowie oraz 12 z Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” Brodnica. Po eliminacjach miejsca finałowe (1-6) zajęły Aleksandra Drabicka, Amelia Traciak, Weronika Pastuła oraz Hanna Dolot – wszystkie TG „Sokół” Rzeszów. W finale, pomimo bardzo poprawnie wykonanych startów, sokolice uplasowały się tuż za podium zdobywając:

IV miejsce – A. Drabicka, A. Traciak;
V miejsce – W. Pastuła;
VI miejsce – H. Dolot.

Ponadto w rozgrywanym równolegle Pucharze Europy miejsca IV i V zajęły odpowiednio: Lena Wiater i Wladysława Frolova – obie TG „Sokół” Rzeszów. Z TG „Sokół” Brodnica najlepiej zaprezentowały się Antonina Domżalska, która zajęła 9. miejsce, Zofia Wilkowska, która zajęła 10. miejsce oraz Aleksandra Osinska, która rywalizację zakończyła na 8 miejscu.

Gimnastycy TG „Sokół” z Rzeszowa na mistrzostwach w towarzystwie druha Grzegorza Bielca

Osiągnięcia „Sokołów” to efekt pracy sztabu szkoleniowego, m.in. choreograf Oliwii Rejment, oraz trenerów kadry „Sokół Team Poland” w osobach druhny Naczelnik – Katarzyny Brózdy oraz druha Wiceprezesa – Grzegorza Bielca – pełniącego również funkcję trenera kadry narodowej Polskiego Związku Fit Kid.

Wyjazd na mistrzostwa nie byłby możliwy bez zaangażowania rodziców zawodników oraz wsparcia sponsorów, darczyńców i licznych partnerów klubu, wśród których pragniemy wyróżnić: Grupa PGE, Gmina m. Rzeszów, Sylveco, Galeria Rzeszów, „Asseco Resovia”, Greinplast, Bispol Candles, Grupa reklamowa Greemi, Związek Strzelecki „Strzelec” Józefa Piłsudskiego, które sponsorowały wyjazd sokołów z Rzeszowa oraz Miasto Brodnica, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Fundacja Agencji Rozwoju Przemysłu, osoby wpłacające na zrzutkę, dzięki którym udało się zebrać 18 tys. zł dla gniazda rzeszowskiego oraz 12 tys. zł, które przyczyniły się do wyjazdu sokołów brodnickich.

Przyszłoroczne Mistrzostwa odbędą się jesienią w Bułgarii. Aby móc tam awansować, trzeba gromadzić kolejne punkty rankingowe w bieżącym sezonie startowym. Najbliższą okazją do tego będą eliminacje do Mistrzostw Polski 2024, które odbędą się w dniach 9-10 grudnia w Radzyniu Podlaskim, w którym – miejmy nadzieję – tradycyjnie wspaniale zaprezentują się „Sokoli” z Brodnicy i Rzeszowa.

druh dr Grzegorz Bielec

Zostaw komentarz

komentarzy