Rozgrywki tenisa stołowego w Bukówcu Górnym!

Od 15 listopada br. w każdą kolejną środę na sali Wiejskiego Domu Kultury w Bukówcu Górnym odbywać się będą zajęcia z tenisa stołowego. Organizatorem zajęć jest TG „Sokół” w Bukówcu Górnym.

Zajęcia odbywać się będą na sali Wiejskiego Domu Kultury w godz. 18.00-21.00. W tenisa zagrać będzie mógł każdy chętny, zarówno dzieci i młodzież, jak i dorośli. Obowiązuje wstęp wolny.

TG „Sokół” w Bukówcu Górnym powstało 21 sierpnia 1921 roku – inicjatorem jego powstania był Jan Bura, pierwszy prezes gniazda i naczelnik sokolej drużyny. To właśnie on zebrał grupę znajomych i założył wraz z nimi bukówiecki oddział „Sokoła”. Gniazdo działało do 1939 roku, do wybuchu II wojny światowej. Po wojnie we wsi działał miejscowy Ludowy Zespół Sportowy „Sokół” Bukówiec Górny, który zrzeszał miejscową młodzież – organizowano wówczas m.in. obozy narciarskie, wyścigi rowerowe oraz biegi. Jak zaznaczył Jan Kot: LZS działał tak jak „Sokół”, tylko funkcjonował pod inną nazwą. W 1990 roku gniazdo zostało reaktywowane z inicjatywy Grzegorza Mierzyńskiego. Wtedy też powrócono do przedwojennej nazwy. Obecnie TG „Sokół” w Bukówcu Górnym liczy 42 członków. Znane jest z organizacji wielu przedsięwzięć. Najbardziej znanym wydarzeniem organizowanym przez bukówieckie gniazdo jest Bieg Sokoła.

Zostaw komentarz

komentarzy