Sokoli rzeszowscy po raz kolejny wysoko w zawodach Fit Kid!

W miniony weekend w Kocku odbyły się II Eliminacje do Mistrzostw Polski Fit Kid 2024, których zwycięzcy będą mieli prawo startu w Mistrzostwach Europy organizowanych w przyszłym roku w Bułgarii.

Medalistki „Sokoła” rzeszowskiego
Zwyciężczynie w kategorii Ekstraklasa Formacja

„Sokoła” na zawodach reprezentowało Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” w Rzeszowie pod wodzą druha dra Grzegorza Bielca. Dwudniowa impreza zakończyła się pełnym sukcesem Rzeszowian. Bilans końcowy „Sokoła” to 7 złotych, 5 srebrnych i 3 brązowe medale. Trenerami zawodniczek są: Oliwia Rejment, Serioża Koczarian i Grzegorz Bielec (TG „Sokół”).

Z Fit Kids Academy – TG „Sokół” Rzeszów w najmłodszej kategorii startu „NO-STRESS” komplet złotych medali w swoich kategoriach wiekowych zdobyły: Vanessa Selwa, Jessica Selwa, Rozalia Korfanty, Kaja Kucharska i Maja Kuźma.

W rankingowej klasie I i Ekstraklasie niemal wszyscy zawodnicy „Sokoła” wrócili z medalami. W I Klasie miejsca zajęły: Oliwia Czarnota I miejsce; Anna Malak II miejsce; Milena Markowska II miejsce; Daria Wiśniewska II miejsce. W kategorii Ekstraklasy: Vladyslava Frolova III miejsce; Maria Hul III miejsce; w kat. Ekstraklasa Duet najlepiej spisały się: Maria Hul i Anita Opiela II miejsce; natomiast w kategorii Ekstraklasa Formacja pierwsze miejsce zajęło TG „Sokół” w Rzeszowie; W kat. Improwizacja: Vladyslava Frolova zajęła II miejsce, a Anita Opiela III miejsce.

Fit Kid – zwany fitnessem gimnastycznym – to najdynamiczniej rozwijająca się dyscyplina gimnastyczna na świecie, która bardzo prężnie rozwija się również w Polsce, a sprawą rzeszowskich klubów – z powodzeniem również i w Rzeszowie.

Adresowana jest głównie do dzieci i młodzieży, choć uczestniczą w niej również zawodnicy dorośli. Została opracowana ćwierć wieku temu przez węgierskich naukowców i trenerów aby zapewnić wszechstronny i maksymalnie zdrowy rozwój cech motorycznych dziecka od 4. roku życia, czego efektem ma być utrzymanie maksymalnej sprawności w wieku dorosłym i senioralnym. System oparty jest na ćwiczeniach gimnastyki, akrobatyki, fitnessu, tańca, elementów show i ekspresji ruchowej.

Zostaw komentarz

komentarzy