Spotkanie z bronią w zakopiańskim „Sokole”!

Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” Gniado w Zakopane zaprasza na spotkanie pt. „Sport strzelecki – charakterystyka dziedziny sportu”, które odbędzie się w najbliższy poniedziałek 28 marca 2022 o godz. 18.30 w Kino Miejsce, ul. Orkana 2 w Zakopanem (sokolnia TG „Sokół” w Zakopanem).

Podczas spotkania zostanie pokazany zarys historii strzelectwa sportowego, rodzaje broni w strzelectwie sportowym – prezentacja broni, technika i trening, taktyka – psychika, zasady uzyskania pozwolenia na broń palną. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, w spotkaniu mogą uczestniczyć zarówno dzieci jak i dorośli. Jest to wprowadzenie do szkoleń z zakresu obsługi broni. Spotkanie poprowadzą Paulina Bobak i Łukasz Wiercioch:

Paulina Bobak – polska biathlonistka, zawodniczka AZS AWF Katowice. Karierę sportową rozpoczęła w klubie sportowym BKS Wojsko Polskie Kościelisko. Medalistka Mistrzostw Polski seniorów, ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz Mistrzostw Polski Juniorów. Polska biathlonistka z Zakopanego, dwukrotna olimpijka z Vancouver (2010) i Soczi (2014).

Łukasz Wiercioch – Instruktor strzelectwa sportowego i bojowego, zawodnik IPSC – doświadczenie zdobywał między innymi w USA – Wisconsin Firearms Training Center oraz z izraelskim Magen Dawid Adom. Ratownik TOPR. W górskich warunkach szkolił żołnierzy z jednostek specjalnych takich jak: GROM, AGAT, FOR-MOZA oraz pilotów szkolenia dla 56 Pułku Śmigłowców Bojowych szkolenia dla AT Kraków. Instruktor pierwszej pomocy EFR, uczestnik ćwiczeń wojskowych ANAKONDA 2016.

Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu spotkań „Podziel się sportową pasją”. Projekt realizowany przez jest przez Towarzystwo Gimnastyczne Sokół i dofinansowany ze środków Urzędu Miasta Zakopane.

ORGANIZATORZY:
Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” Gniazdo w Zakopanem, Tatra Shooting Academy, Kino Miejsce.

Partner cyklu spotkań:
Polskie Koleje Linowe

Działalność Kina Miejsce wspiera Zakopiańskie Centrum Kultury.

Zostaw komentarz

komentarzy