Zmiana po 22 latach na stanowisku prezesa PTG „Sokół” w Winnipeg! Druha Mariana Jaworskiego zastąpi druh Karol Mazur

Druh Karol Mazur został wybrany nowym prezesem największej organizacji polonijnej w Manitobie i środkowej Kanadzie – Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” Winnipeg. Zastąpił na stanowisku druha Mariana Jaworskiego, który z sukcesem prowadził organizację przez 22 lata!

Natomiast druhna Veronika Wierzbicki została wybrana wiceprezesem „Sokoła” w Winnipeg. Nowy prezes do tej pory pełnił funkcje wiceprezesa, jest członkiem Sokoła Winnipeg od 2011 roku. Cechuje go ogromna pracowitość, odpowiedzialność i solidność w codziennej pracy, wielki patriotyzm i poszanowanie tradycyjnych wartości, oddanie sokolej idei, a jednocześnie skromność, życzliwość i bezinteresowność. Nowa wiceprezes Veronika Wierzbicki jest w „Sokole” od 2019 roku, jest prezesem Zespołu Tańca Sokół Winnipeg, zaangażowana była w działalność Szkoły Tańca Sokół jako instruktorka.

Druh Marian Jaworski od 2000 r. pełni nieprzerwanie funkcję prezesa Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Winnipeg. Prowadzony przez druha Jaworskiego „Sokół” z Winnipeg jest najstarszą i największą organizacją polonijną w Manitobie. Gniazdo może się pochwalić organizacją polskiego festiwalu (Dni Sokoła – Polish Fest) w środkowej Kanadzie, który odbywa się w Winnipeg. W 2010 r. z inicjatywy druha Mariana powstał młodzieżowy Klub Sokoła, który szczyci się swoją działalnością w środowisku polonijnym, jak również krzewieniem polskiej kultury w Manitobie. Historyczna siedziba Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Winnipeg mieści się przy 717 Manitoba Avenue. Gniazdo z Winnipeg jest też najdłużej działającym polskim gniazdem „Sokoła” na świecie (w tym roku obchodziło 112 lat nieprzerwanej działalności).

Druh Marian Jaworski odbiera odznaczenie przyznane przez Prezydenta RP

Jednym z największych sukcesów Mariana Jaworskiego jest przejęcie administracji i prowadzenia Audycji Radio Polonia na falach CKJS w Manitobie w 2014 r., dzięki czemu możemy w dalszym ciągu możemy słuchać głosu polskiego na preriach Kanady. Audycje Radia Polonia docierają do całej Polonii.

Nowemu prezesowi Karolowi Mazurowi i wiceprezes Veronice Wierzbickiej życzymy wszelkiej pomyślności w pracy sokolej!

Zostaw komentarz

komentarzy