Sukces sokołów z Solecznik na Litwie!

W XXI Światowych Letnich Igrzyskach Polonijnych wzięli udział druhowie TG „Sokół” na Litwie. Polscy sokoli byli częścią reprezentacji rejonu solecznickiego i Polaków z Litwy liczącej ogółem 114 osób.

Przedstawiciele reprezentacji rejonu solecznickiego w Światowych Letnich Igrzyskach Polonijnych biorą udział od 1997 roku. Od tego czasu startowali we wszystkich Letnich Igrzyskach Polonijnych zdobywając wiele medali i pucharów w różnych dyscyplinach sportowych. Podsumowując, większość nagród zdobytych dla drużyny Polaków z Litwy na Światowych Letnich Igrzyskach Polonijnych, wywalczyli przedstawiciele rejonu solecznickiego.

W zielonej koszulce druh Gennadij Baranowicz, prezes „Sokoła” na Litwie i zdobywca srebrnego medalu w zawodach nordic walking

Ogółem Polacy z Litwy przywieźli 117 medali (42 złote, 33 srebra i 42 brązowe), co dało 2. miejsce w klasyfikacji wszystkich startujących reprezentacji. Rejon solecznicki podczas XXI Światowych Letnich Igrzysk Polonijnych pojechał w składzie 35 osób i z tej puli wywalczył 19 złotych, 14 srebrnych i 12 brązowych medali.

Druhom z Litwy gratulujemy sokolim czołem!

Zostaw komentarz

komentarzy