Od dawna „Sokół” nie miał tylu powodów do dumy. 4 kwietnia 2016 r. odznaczeniami państwowymi zostało uhonorowanych jednocześnie aż pięciu druhów sokolich. W listopadzie 2015 r. wszyscy cieszyliśmy się z orderu Polonia Restituta dla druha Tomasza Stańko, prezesa TG „Sokół” w Lublinie i wiceprezesa Związku Towarzystw Gimnastycznych „Sokół” w Polsce. Tym razem aż pięciu druhów „Sokoła” z województwa lubelskiego odebrało odznaczenia państwowe.
Tag: Piotr Mazur
O początkach działalności, środowisku patriotyczno-narodowym i planach na przyszłość „Sokoła” w Lublinie rozmawiamy z Druhem Piotrem Mazurem
Rozmawiamy z Druhem Piotrem Mazurem, wiceprezesem Towarzystwa Gimnastycznego ?Sokół? w Lublinie, a także wiceprezesem Okręgu Lubelskiego Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, działaczem Civitas Christiana. Skąd wziął się pomysł na założenie ?Sokoła? w Lublinie? Dlaczego nie było to inne stowarzyszenie lub inna organizacja? Druh Piotr Mazur: Z prostej przyczyny. Ze względu na zainteresowanie ruchem narodowym, ideą…

