Sokoli Fordońscy uczcili Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych!

Towarzystwo Gimnastycznego ?Sokół? II Bydgoszcz ? Fordon im. gen. Józefa Hallera uczestniczyło w dniach 28 lutego ? 03 marca 2016 r. w uroczystościach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Trzeba dodać, że ogromna część członków Sokolstwa Polskiego służyła w szeregach antykomunistycznych struktur podziemia niepodległościowego lat 1944-1956. Walcząc między innymi o możliwość legalnej działalności w powojennej Polsce.

II Turniej Piłkarski Pamięci Żołnierzy Wyklętych!

Już po raz drugi TG „Sokół” w Białymstoku zorganizowało zawody sportowe poświęcone pamięci Żołnierzy Wyklętych. W zawodach wzięli udział przedstawiciele miejscowych organizacji patriotycznych. Honorowy patronat nad zawodami objął Instytut Pamięci Narodowej w Białymstoku oraz Burmistrz Gminy Supraśl Radosław Dobrowolski.

Sokole Turnieje Strzeleckie dla uczczenia pamięci Żołnierzy Wyklętych!

W najbliższy weekend w Lesznie i Lublinie odbędą się Turnieje Strzeleckie z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W Lublinie będzie to już V edycja Ogólnopolskich Zawodów Strzeleckich o Puchar Żołnierzy Wyklętych. W Lesznie zawody odbędą się po raz drugi. Działacze „Sokoła” zamierzają w ten sposób uczcić pamięć Żołnierzy powojennego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego.