Sokole Turnieje Strzeleckie dla uczczenia pamięci Żołnierzy Wyklętych!

W najbliższy weekend w Lesznie i Lublinie odbędą się Turnieje Strzeleckie z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W Lublinie będzie to już V edycja Ogólnopolskich Zawodów Strzeleckich o Puchar Żołnierzy Wyklętych. W Lesznie zawody odbędą się po raz drugi. Działacze „Sokoła” zamierzają w ten sposób uczcić pamięć Żołnierzy powojennego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego.

Lublin

Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” w Lublinie i Klub Strzelecki SNAJPER zapraszają do udziału w V edycji Ogólnopolskich Zawodów Strzeleckich o Puchar Żołnierzy Wyklętych. Turniej ujęty jest w kalendarzu Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami:

Lublin

Terminy i miejsce zawodów:

5 marca 2016 r. początek godz. 8.30, strzelnica w Lublinie ul. Gospodarcza 27

? konkurencje pneumatyczne z podziałem na kategorie

6 marca 2016 r. początek godz. 8.30, strzelnica w Lublinie ul. Gospodarcza 27

? kulowe i pneumatyczne konkurencje karabinu i pistoletu amatorskie i wyczynowe

Uczestnictwo w zawodach:

? osoby przeszkolone w zakresie bezpiecznego posługiwania się bronią palną,
? członkowie klubów posiadający licencje lub patenty strzeleckie,
? żołnierze czynni i w stanie spoczynku oraz funkcjonariusze innych formacji mundurowych.

Warunkiem uczestnictwa jest uiszczenie startowego w wysokości: 25 zł za 1 konkurencję, 45 zł za 2 konkurencje, 60 zł za 3 konkurencje lub 75 zł za 4 konkurencje.??

Konkurencje:

5 marca 2016 r. początek godz. 8.30, strzelnica w Lublinie ul. Gospodarcza 27

? uczestniczą zawodnicy strzelający konkurencje pneumatyczne z podziałem na kategorie wiekowe posiadający licencje lub patenty strzeleckie.

Finał olimpijski oddzielnie w karabinie i oddzielnie w pistolecie liczony od zera zostanie rozegrany bezpośrednio po zakończeniu strzelań konkurencji. Do finału awansuje 8 najlepszych zawodników z najwyższą średnią serią klasyfikacji łącznej ?Open?.

6 marca 2016 r. początek godz. 8.30, strzelnica w Lublinie ul. Gospodarcza 27

 ? uczestniczą zawodnicy posiadający licencje lub patenty strzeleckie oraz osoby przeszkolone w bezpiecznym posługiwaniu się bronią palną.

Broń i amunicja własna lub odpłatnie wypożycza klub strzelecki.

Konkurencje zgodne niniejszym regulaminem w oparciu o przepisy ISSF i PZSS w tym konkurencje skrócone.

Klasyfikacja:

Zawody przeprowadzone zostaną wg. formuły ?Open?. Klasyfikacja indywidualna w poszczególnych konkurencjach oraz łączna tylko dla amatorów Ppn20+Kpn20 (z niedzieli 6.03.2016 r.). W przypadku równych wyników w klasyfikacji łącznej o pierwszeństwie zdecyduje większa liczba wewnętrznych dziesiątek, a następnie wyższa wartość ostatnich serii w kolejności Ppn potem Kpn.

Nagrody i wyróżnienia:

W każdej konkurencji pneumatycznej (w sobotę), za miejsca 1, 2, 3 okolicznościowe medale i dyplomy.
Za miejsca 1, 2 i 3 w Finałach puchary i dyplomy oddzielnie dla finalistów karabinu i pistoletu.

W niedzielę za zdobycie miejsca 1, 2, 3 w łącznej klasyfikacji (Ppn+Kpn) amatorów puchary i dyplomy.

Za zdobycie miejsca 1 oddzielnie w konkurencji (Psp20, Ppn20, Kpn20 i Ksp20 puchary a za miejsca 1, 2 i 3 okolicznościowe medale i dyplomy.

Za zdobycie miejsc 1?6 w klasyfikacji łącznej oraz w każdej konkurencji, dyplomy.

Przewidywane atrakcyjne nagrody w zależności od liczby pozyskanych sponsorów.

———–

Patronat honorowy:

Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek
Marszałek Województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski
Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Lublinie
Fundacja Niepodległości

posłowie:
Tomasz Rzymkowski
Artur Soboń
Anna Maria Siarkowska
Krzysztof Szulowski

prof. Piotr Pogonowski
Burmistrz Świdnika Waldemar Jakson

Leszno

Towarzystwo Gimnastyczne ?Sokół? w Lesznie zaprasza na II Turniej Strzelecki Sokoła z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który odbędzie się w najbliższą niedzielę 6 marca 2016 r. na strzelnicy miejskiej przy Placu Kościuszki w Lesznie.

turniej 6 marca 2 wersja foto format

Do uczestnictwa w Turnieju zachęcamy sympatyków sportów strzeleckich oraz mieszkańców Leszna, którzy chcą w ten sposób uczcić pamięć Żołnierzy Podziemia Niepodległościowego. Turniej przeprowadzony zostanie pod okiem profesjonalnych sędziów z uprawnieniami instruktorskimi, których zapewni Liga Obrony Kraju w Lesznie. Warunkiem uczestnictwa jest ukończenie szesnastego roku życia. Zapisy na Turniej odbywać się będą na miejscu. Udział w zawodach jest bezpłatny, jednak przy większej liczbie uczestników decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Turniej odbędzie się już po raz drugi. Zawody stanowią, obok atrakcji sportowej, świetną lekcję historii dla społeczności lokalnej. Głównym celem Turnieju jest upamiętnienie pamięci Żołnierzy Wyklętych oraz promocja historii i postaw patriotycznych pośród uczestników zawodów i publiczności.

W Turnieju swój udział zapowiedzieli przedstawiciele władz Miasta oraz leszczyńscy historycy, z którymi będzie można porozmawiać w trakcie zawodów. Na zwycięzców czekają puchary, dyplomy i upominki.
Udział w turnieju będzie bezpłatny, wstęp na salę w charakterze publiczności również.

Źródło: sokol.leszno.pl\tgsokol.lublin.pl

 

Zostaw komentarz

komentarzy