Uroczyste odsłonięcie tablicy z okazji 110. rocznicy powstania TG „Sokół” w Dynowie!

W sobotę 24 października 2015 r., po uroczystym nabożeństwie w kościele parafialnym w Dynowie o godzinie 12.15, odsłonięta została na budynku ŚDS (dawnej sokolni) tablica upamiętniająca powołanie w 1905 r. Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Dynowie.

tablica2Tablica pamiątkowa na ścianie dynowskiej sokolni

 

Odsłonięcia tablicy dokonali: Prezes Rady Odrodzonych Towarzystw Gimnastycznych „SOKÓŁ” w Polsce dh Konrad Firlej z Krakowa, prezes TG „Sokół” w Dynowie Krystyna Dżuła, Burmistrz Dynowa Zygmunt Frańczak, a modlitwy i poświęcenie przeprowadził Ks. Dziekan Stanisław Janusz. Natomiast dynowska orkiestra MOK-u i trębacz z Rymanowa muzycznym minikoncertem ogłosili miastu ten fakt.

 

Wśród zaproszonych gości spoza Dynowa w podniosłym historycznym akcie wzięli udział: Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski, Dyr. Wydziału Komunikacji UM Rzeszowa Anna Kowalska, poczty i delegacje Towarzystw Gimnastycznych „Sokół” z Krakowa, Brzeska, Międzybrodzia Bialskiego, Sanoka, Pilzna, Mielca i Rymanowa.

 

W drugiej części uroczystych obchodów uczniowie klasy wojskowej LO w Rymanowie pod dowództwem druha Kazimierza Cetnarskiego dali piękny pokaz musztry paradnej, czym zachwyciła zebranych. Należą oni do PTG „Sokół” w Rymanowie i stanowią Pluton Reprezentacyjny Sokolstwa Polskiego. Musztrę wykonali w historycznych mundurach „Sokoła” do współczesnej muzyki młodzieżowej. Pluton ten zdobył I miejsce w Polsce w musztrze paradnej klas wojskowych szkół średnich w Tarnowie.

 

W Zespole Szkół zaprezentowany został ciekawy program artystyczny, w którym wystąpili uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej, kapela „TOŃKO” i aktorzy Zespołu Teatralnego TG „Sokół” w Dynowie. Bardzo bogata wystawa, m.in. na fotografiach, plakatach, zaproszeniach i dyplomach, zobrazowała dorobek dynowskiego „Sokoła” (Zespołu Teatralnego, sekcji sportowych i Uniwersytetu Złotej Jesieni).

 

 Obszerna relacja i serwis fotograficzny już wkrótce.

 
 Źródło: http://tgsokoldynow.blogspot.com
 

Zostaw komentarz

komentarzy