W Warszawie uczczą 100-lecie Czynu Zbrojnego Polonii Amerykańskiej!

W najbliższą niedzielę 2 września o godz. 12.30 w Warszawie odbędą się uroczystości upamiętniające 100-lecie powstania Błękitnej Armii. Organizatorzy zamierzają w ten sposób przypomnieć Czyn Zbrojny Polonii Amerykańskiej w okresie I wojny światowej oraz jej wkład w dzieło odzyskania niepodległości przez Polskę. 

 Uroczystości przy Pomniku Czynu Zbrojnego Polonii Amerykańskiej w Warszawie, 23 lipca 2016 r.

100-lecie Błękitnej Armii

Społeczny Komitet Obchodów 100-lecia Polskiego Czynu Niepodległościowego, w którym znalazł się ZTG „Sokół” w Polsce, zapraszają na uroczystość upamiętniającą 100-lecie powstania Błękitnej Armii. Obchody odbędą się pod Pomnikiem Czynu Zbrojnego Polonii Amerykańskiej w Alei Wojska Polskiego. W uroczystościach wezmą udział przedstawiciele Stowarzyszenia Weteranów Armii Polskiej w Ameryce (SWAP), a także druhowie polskiego „Sokoła” ze Stanów Zjednoczonych (Polish Falcons of America).

„Na chwałę Czynu Zbrojnego Polonii Amerykańskiej w okresie I wojny światowej i jej wkład w dzieło odzyskania niepodległości Polski po 123 latach niewoli pomnik ten ofiaruje narodowi polskiemu Stowarzyszenie Weteranów Armii Polskiej w Ameryce i Polonia Amerykańska” – napis widniejący na cokole pomnika.

Zostaw komentarz

komentarzy