Strzelnica, porozumienie, wystawy już w najbliższy weekend w Lesznie!

Nadchodzący weekend zapowiada się dla leszczyńskiego „Sokoła” wyjątkowo aktywnie. W piątek 17 czerwca, z inicjatywy leszczyńskiego „Sokoła”, podpisane zostanie porozumie organizacji proobronnych oraz list otwarty do Władz Miasta Leszna w sprawie remontu strzelnicy miejskiej. Dzień później, w sobotę 18 czerwca druhowie Polowej Drużyny Sokoła wezmą udział w X Pikniku Szybowcowym, podczas którego zaprezentują własne stoisko. Natomiast w niedzielę odbędą się ostatnie zawodu w ramach Otwartej Ligi Strzeleckiej Sokoła, do dyspozycji uczestników będzie aż 5 stanowisk strzeleckich.

Druhowie PDS, od lewej: dh Jędrzej Wojtkowiak, dh Bogusław Burmistrzak, Komendant Marek Kasperski, dh Kamil Klimaszewski, dh Mateusz Domarecki

Porozumienie, list otwarty

W najbliższy piątek 17 czerwca 2016 r. o 15.00 na strzelnicy miejskiej w Lesznie podpisane zostanie porozumienie o współpracy leszczyńskich organizacji i stowarzyszeń proobronnych oraz listu otwartego do Władz Miasta Leszna w sprawie remontu strzelnicy miejskiej. Sygnatariuszami porozumienia oraz listu otwartego będą: Leszczyński Okręgowy Związek Strzelecki, Leszczyńskie Towarzystwo Strzeleckie, Rejonowa Organizacja Ligi Obrony Kraju w Lesznie, Stowarzyszenie Oficerów Rezerwy 69 pplot, Towarzystwo Gimnastyczne ?Sokół? w Lesznie, Uczniowski Klub Strzelecki ?Lesna? Leszno oraz Wojskowe Stowarzyszenie Sportowe ?Grot?.

Piknik Szybowcowy

Druhowie Polowej Drużyny Sokoła podczas X Pikniku Szybowcowego zaprezentują własne stoisko. Odwiedzający „Sokoła” będą mogli zapoznać się z działalnością stowarzyszenia oraz sprzętem wykorzystywanym podczas ćwiczeń. Stoisko będzie znajdowało się w sąsiedztwie Wojskowej Komendy Uzupełnień.

Liga Strzelecka Sokoła

Otwarta Liga Strzelecka Sokoła

19.06.2016 godz. 14:00-15:00 (niedziela)

Ostatnie zawody w ramach Ligi zapowiadają się niezwykle pasjonująco. Dla uczestników przygotowano aż 5 stanowisk z bronią. Zajęcia praktyczne polegać będą na zaliczeniu wieloboju strzeleckiego, w trakcie którego każdy uczestnik zajęć na kolejnych stanowiskach strzeleckich ma za zadanie strącenie zapadki biatlonowej, mając do dyspozycji po 3 szt. amunicji, a na rzutni granatem trafić w wyznaczony prostokąt jednym z 3 granatów. Całe zadanie odbywać będzie się na czas. Trafienie za pierwszym strzałem, rzutem będzie premiowane odliczeniem 10 sek. Od czasu końcowego, a brak trafienia w trzech próbach spowoduje doliczenie 10 sek. Do czasu końcowego. Pomiędzy stanowiskami należy poruszać się szybkim marszem.

Kolejność stanowisk:
? karabin sportowy z otwartymi przyrządami celowniczymi
? karabin sportowy z zamkniętymi przyrządami celowniczymi
? pistolet sportowy z otwartymi przyrządami celowniczymi
? karabinek pneumatyczny (sprężynowy) z otwartymi przyrządami celowniczymi ? karabinek pneumatyczny (sprężynowy) z zamkniętymi przyrządami celowniczymi
? pistolet pneumatyczny (sprężynowy) z otwartymi przyrządami celowniczymi
? granaty ćwiczebne F-1

? cele strzeleckie zapadkowe (biatlonowe), rzutnia granatów 10 m 2×2 m
? 3 szt. amunicji 4,5 mm lub 5,6 mm na każdym stanowisku, 3 granaty ćwiczebne

Udział w strzelaniach jest bezpłatny. Zapisy są jednak obowiązkowe, ze względu na ograniczoną liczbę miejsc.

Damian Małecki

Zostaw komentarz

komentarzy