Wojciech Lubieniecki z PTG „Sokół” 1893 Mielec zwycięzcą na XXI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Szermierce!

5 maja 2015 r. w Obornikach Śląskich podczas XXI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Szermierce Wojciech Lubieniecki z PTG „Sokół” 1893 Mielec zdobył tytuł mistrza. Jest to kolejny medal Olimpiady Młodzieży mieleckiego szpadzisty, który w roku 2014 cieszył się ze srebrnego medalu.

Po nitce do kłębka

Wychowanek trenera Zbigniewa Żoli w walkach grupowych pokonał Konrada Mikluszewskiego (AZS AWF Kraków) 5:4, Ryszarda Kałuzińskiego (MRKS Rybnik) 5:2, Sebastiana Śmieję (Górnik Radlin) 5:2, Michała Rachwalika (Start Opole) 5:4 i Mateusza Piłata (Gryf Mielec) 5:4 oraz przegrał z Janem Turkiem 3:5 co dało mu pierwsze miejsce w grupie i rozstawiło w rankingu po walkach grupowych na bardzo dobrym trzecim miejscu.

lubieniecki z żola

Wojciech Lubieniecki (z lewej) ze swoim trenerem Zbigniewem Żolą

W walkach pucharowych Wojtek zwyciężył kolejno z Franciszkiem Koc (Grass-Hopper Kalwaria) 15:11, Aleksandrem Siudakiem (KKS Kraków) 15:11, Damianem Michalakiem (Piast Gliwice) 15:7 i Jakubem Wodniakiem (Grass-Hopper Kalwaria) 15:5.
W finale był lepszy od Wojciecha Kolańczyka (Irwin Manieczki) z którym wygrał 15:12.

lubieniecki_oborniki

Wojciech Lubieniecki podczas ceremonii wręczenia medali

W kategorii dziewcząt boje toczyły dwie podopieczne trenera Żoli. Wiki Krakowska (wypożyczona do Sokolika Krosno) zdobyła 7. miejsce, a Basia Rożniecka zawody ukończyła na 21. miejscu.

 

Źródło: PTG „Sokół” 1893 Mielec 

Zostaw komentarz

komentarzy