XXX Bieg Sokoła!

To już po raz 30. odbędzie się Bieg Sokoła w Bukówcu Górnym oraz 18. Mistrzostwa Polski Lekarzy w biegu na dystansie 15 km. Liczymy, że również w tej edycji, tak jak i poprzednich, frekwencja dopisze i bardzo licznie zjedziecie się do Bukówca Górnego. Dołożymy wszelkich starań by atmosfera Wam się podobała i postaramy się nie zawieźć Was organizacyjnie. Mamy nadzieje, że również w tej edycji naszego biegu zaszczycicie nas swoją obecnością – piszą na swojej stronie organizatorzy.

Tegoroczne zawody odbędą się 12 kwietnia 2015 r., a ich uczestnicy będą mogli wziąć udział w biegu głównym na 15 km oraz biegach na 5, 2 i 1 km w kilku kategoriach. Już tradycyjnie bieg główny rozpocznie się o godz. 11.00. Organizatorem Biegu Sokoła jest niezmiennie od wielu lat Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” w Bukówcu Górnym.

Dojazd i zakwaterowanie

Dla wszystkich uczestników korzystających z komunikacji publicznej organizator zapewnia autobus odjeżdżający z dworca PKP w Lesznie o godz. 9.30. Ten sam autobus będzie odwoził zawodników z powrotem po dekoracji tj. ok. godz. 15.00. Dodatkowo wszyscy zainteresowani mogą skorzystać z noclegów, które przygotowało m.in. schronisko młodzieżowe (opłata 15 zł) przy Zespole Szkół w Bukówcu Górnym.

Medale dla wszystkich

W tym roku wszyscy zawodnicy kończący Bieg Sokoła (na dystansach 15km, 5km, 2km, 1km) otrzymają pamiątkowy medal. Oto projekt medalu, jaki będzie rozdawany uczestnikom tegorocznej edycji biegu.

medal2015

Złote Biegi 2014

Biegacze docenili trud organizacyjny bukówieckiego gniazda, dzięki czemu 29. Bieg Sokoła zdobył kilka wyróżnień w konkursie organizowanym przez portal maratonypolskie.pl. Portal za sezon 2014 przydzielił certyfikaty ZŁOTY BIEG, w których Bieg Sokoła zajął wysokie pozycje w kilku kategoriach:

BIEGI ŚREDNIE zajął 17. miejsc na 131 zgłoszonych kandydatur
MIASTA z liczbą 5.000 – 25.000 mieszkańców zajął 12. miejsce na 92 zgłoszone kandydatury
BIEGI ORGANIZOWANE PRZEZ URZĘDY MIAST, GMINY zajął 21. miejsce na 137 zgłoszonych kandydatur
WOJEWÓDZTWO Wielkopolskie zajął 6. miejsce na 54 zgłoszone kandydatury.

kat4-biegi-srednie-male_00000

Więcej na stronach organizatora www.biegsokola.com

Zostaw komentarz

komentarzy