29. Bieg Sokoła i 17 Mistrzostwa Polski Lekarzy w Bukówcu Górnym!

Dokładnie 6 kwietnia 2014 r. odbędzie się 29. Bieg Sokoła w Bukówcu Górnym oraz 17 Mistrzostwa Polski Lekarzy w biegu na dystansie 15 km.

„W tym biegu jest pogoda dla biegaczy”

Powyższe hasło imprezy będzie towarzyszyć amatorom biegu już po raz 29. Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” w Bukówcu Górnym, które jest głównym organizatorem biegu, liczy, że również w tej edycji, tak jak i poprzednich, frekwencja dopisze i bardzo licznie zjedziecie się do Bukówca Górnego. Dołożymy wszelkich starań by atmosfera Wam się podobała i postaramy się nie zawieźć was organizacyjnie. Mamy nadzieje, że również w tej edycji naszego biegu zaszczycicie nas swoją obecnością- piszą.

Zapisy trwają od 10 stycznia 2014 r. i objęły już blisko 300 biegaczy. Bieg Sokoła jest największą imprezą biegową organizowaną przez gniazda „Sokoła” w Polsce. Z roku na rok zwiększa się liczba uczestników, co stanowi spore wyzwanie dla druhów z Bukówca. Powodzenie Biegu Sokoła to przede wszystkim perfekcyjna organizacja, patriotyczna oprawa oraz pamiątkowy upominek, który otrzymuje każdy z uczestników biegu głównego.

 8

Reaktywacja działalności

W Bukówcu Górnym TG „Sokół” wznowiło działalność 11 lutego 1990 r. z inicjatywy grupy miejscowych działaczy z druhem Grzegorzem Mierzyńskim na czele, który został wybrany pierwszym prezesem reaktywowanego ?Sokoła?. Odnowiona działalność Towarzystwa Gimnastycznego ?Sokół? ukierunkowana została na wierną realizację idei przedwojennych z uwzględnieniem realiów obecnego czasu. Polega to na organizowaniu imprez sportowych oraz uroczystości patriotycznych. Główną imprezą są organizowane w pierwszą niedzielę kwietnia Biegi ?Sokoła?. Poza tym wspólnie z miejscową szkołą organizowane są uroczyste obchody rocznic Powstania Wielkopolskiego połączone z Biegami Powstańczymi, a także Rajdy Motorowe Drogami Września 1939 r., turnieje strzeleckie, majówki, bale maskowe, zabawy, spotkania opłatkowe oraz wyjazdy na imprezy kulturalne i uroczystości patriotyczno ? religijne.

Druhowie w mundurach ze sztandarem brali udział m in. w spotkaniach z Ojcem Świętym Janem Pawłem II, w uroczystościach 50-lecia Poznańskiego Czerwca w Poznaniu, w IX i X Zlocie Sokolstwa Polskiego w Bydgoszczy oraz w pielgrzymce na Jasną Górę. Poza tym zorganizowano pielgrzymki do Rzymu i na Litwę.

Przydatne informacje

Dla wszystkich uczestników korzystających z komunikacji publicznej organizator zapewnia autobus odjeżdżający z dworca PKP w Lesznie o godz. 9.30. Ten sam autobus będzie odwoził zawodników z powrotem po dekoracji tj. ok. godz. 15.00. Organizatorzy przewidzieli również możliwość płatnego noclegu w pobliskiej szkole (15 zł) lub ośrodku wypoczynkowym Sadyba w Boszkowie (60 zł). Każdy chcący wziąć udział w biegu może skorzystać z elektronicznej formy zapisu, która jest dostępna za pośrednictwem strony Biegu Sokoła.

 

Źródło:

www.biegsokola.com

Zostaw komentarz

komentarzy