Druh Stefan Hałas ze Srebrnym Krzyżem Zasługi!

Dzisiaj z rąk ministra Łukasza Schreibera i wojewody kujawsko-pomorskiego Mikołaja Bogdnowicza Srebrny Krzyż Zasługi odebrał druh Stefan Hałas z TG „Sokół” w Gniewkowie. Wyróżnienie jest ukoronowaniem kilkudziesięcioletniej pracy druha Stefana Hałasa.

Druh Stefan Hałas (pierwszy z lewej na pierwszym planie) odbiera odznaczenie z rąk wojewody Mikołaja Bogdanowicza

Stefan Hałas ma za sobą kilkadziesiąt lat działalności w różnych klubach i stowarzyszeniach sportowych.

Środowisku sokolemu dał się poznać przede wszystkim jako wieloletni współorganizator i uczestnik Międzynarodowych Mistrzostw Polski ZTG „Sokół” w Tenisie Stołowym. Co roku organizator turniejów tenisowych dla lokalnej społeczności, a także współorganizator Wojewódzkich Turniejów Klasyfikacyjnych oraz Mistrzostw Województwa w różnych kategoriach wiekowych. Priorytet to szkolenie najmłodszych. Przez 36 lat w sporcie w obu klubach przeszkolił tysiące dzieci i młodzieży, a także dorosłych. Dzięki Stefanowi Hałasowi mieli szanse rozwijać swoją tężyznę fizyczną, podnosić swój poziom sportowy i rywalizować na boiskach, przy tenisowych i szachowych stołach, halach, bieżniach i pobliskich lasach. Dzięki systematycznym treningom uchronionych zostało wiele dzieci i młodzieży przed różnymi rodzajami patologii oraz pijaństwem. Za swoją działalność był wielokrotnie nagradzany.

Lista działalności w sporcie jest bardzo długa i obejmuje także: Od 15.08.1987 roku w SKS” Start – Unia”, później MKS „Unia”, później MLKS „Unia” Gniewkowo. Stanowiska: sekretarz, v – ce prezes d/s. tenisa stołowego, kierownik sekcji szachowej, v – ce prezes d/s. organizacyjnych, prezes Zarządu. Klub czterosekcyjny; piłka nożna, tenis stołowy, szachy, biegi na orientację. Piłka nożna, drużyny w klasie okręgowej lub A klasie i drużyny młodzieżowe. Tenis stołowy II i III liga plus niższe ligi. Szachy, III liga i A klasa. Ponadto był organizatorem dziewięciu ogólnopolskich turniejów oraz trzech spotkań na wielu szachownicach Gniewkowo – Inowrocław oraz Mistrzostw Gimnazjów. Biegi na orientację, II liga państwowa.

Od lewej: Mikołaj Bogdanowicz, Stefan Hałas i Łukasz Schreiber

Po likwidacji sekcji tenisa stołowego w MLKS „Unia” Gniewkowo od września 2004 roku, w TG „Sokół” Gniewkowo działa na stanowisku Naczelnika Wyszkolenia Sokolskiego. Zawodnicy tego stowarzyszenia w sezonie 2018/19 zostali mistrzami województwa. Zawodniczki i zawodnicy z Gniewkowa, indywidualnie i zespołowo zdobyli wiele medali w Mistrzostwach Województwa i Olimpiadach LZS.

Zostaw komentarz

komentarzy