Kolejny sukces „Sokoła” z Rzeszowa!

Druhowie TG „Sokół” z Rzeszowa pod wodzą druha Grzegorza Bielca nie przestają zaskakiwać. W miniony weekend zdobyli kolejne 4 złote i 1 srebrny medale w Międzynarodowym Pucharze Polski w fitnesie gimnastycznym federacji WBBF!

Zawodniczki „Sokoła” w Rzeszowie

Puchar Polski

W miniony weekend w Zblewie (woj. Pomorskie) odbył się Międzynarodowy Puchar Polski w fitnesie gimnastycznym federacji WBBF. Rewelacyjnie spisali się podopieczni trenera Grzegorza Bielca, zawodnicy sekcji Fit Kids Academy – Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” Uniwersytetu Rzeszowskiego, którzy zdobyli 4 złote i 1 srebrny medal.

Tradycyjnie nie zawiódł aktualny Mistrz Europy Leon Radke oraz trio fitness aktualnych mistrzyń Polski w składzie Julia Sycz, Magdalena Ziaja i Zuzanna Jurasz, którzy stanęli na najwyższym podium. Kolejne dwa złota dorzucili – debiutujący w imprezie tej rangi – Amelia Traciak (była skoczkini do wody) oraz duet Ewa Żukowska i Maja Bieniek, które po zakończeniu kariery akrobatycznej z powodzeniem odnalazły się w fitnessie gimnastycznym. Srebro wywalczyła Julia Sycz – nasza aktualna mistrzyni Europy, brązowa medalistka Mistrzostw Świata, podwójna Mistrzyni Polski w kategorii (solo oraz w trio), której nieco uproszczony układ zapewnił drugie miejsce na podium – najtrudniejszej i najbardziej obleganej kat do lat 13. Drużynowo sekcja FIT KIDS ACADEMY – TG „Sokół” UR uplasowała się na wysokim III miejscu.

Uczestnicy mistrzostw

Kwalifikacje mistrzowskie

Najbardziej jednak cieszy fakt uzyskania przez rzeszowian 10 kwalifikacji na Mistrzostwa Świata federacji WBBF, które odbędą się 16 listopada 2019 r. w Kownie. W tej grupie znaleźli się również pauzujący w Pucharze Polski zawodnicy, którzy zapewnili sobie start w Mistrzostwach Świata wcześniej zdobytymi złotymi medalami Mistrzostw Europy. Skład kadry narodowej FIT KIDS ACADEMY TG „Sokół” Uniwersytetu Rzeszowskiego przedstawia się następująco: Leon Radke, Magdalena Ziaja, Julia Sycz, Zuzanna Jurasz, Maja Bieniek, Ewa Żukowska, Anastazja Bielec, Kinga Ożóg, Amelia Palac, Amelia Traciak.

Podopieczni druha Grzegorza Bielca

Nam pozostaje oczekiwać na kolejne sukcesy druha Grzegorza Bielca i jego podopiecznych!

Zostaw komentarz

komentarzy