Nowa sekcja w leszczyńskim „Sokole”!

Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Lesznie powołało nową sekcję sportową. Na czele Sekcji Turystyczno-Kolarskiej stanął druh Dariusz Przybylski. Na nadchodzący rok przewidziany jest m.in. rajd rowerowy przez region leszczyński.

Plany powołania sekcji rowerowej przy leszczyńskim „Sokole” krystalizowały się już od lata 2016 r. Inicjatywa wyszła od druha Dariusza Przybylskiego, który ma doświadczenie w organizacji wypraw rowerowych. W nadchodzącym roku planowany jest wyjazd na Litwę, rajd po regionie leszczyńskim oraz cotygodniowe treningi. Sekcja Turystyczno-Kolarska oferuje również bezpłatne wsparcie techniczne renomowanego sklepu wszystkim amatorom wypraw rowerowych.

rowerW 2017 r. leszczyński „Sokół” zamierza odwiedzić druhów z Solecznik na Litwie

Harmonogram Sekcji Turystyczno-Kolarskiej 

1. Początek kwietnia dokładna (data będzie określona w miesiącu lutym) to wyprawa rowerowa do gniazda sokolego w Solecznikach na Litwie. Wyjazd przewidziany jest w piątek, przyjazd w niedzielę.
2. W miesiącu maju dla druhów i mieszkańców Leszna zostanie zorganizowany jednodniowy rajd rowerowy przez region leszczyński, początek Leszno-Oporówko-Górzno-Świerczyna-Osieczna-Leszno, trasa 46 km z atrakcjami.
3. Od miesiąca marca do października w sobotę lub niedzielę zaplanowano treningi kolarskie.
4. Zakończenie sezonu zostało przewidziane 29.10.

Przed wybuchem II wojny światowej sekcje rowerowe w „Sokole” nosiły miano „kołowników”. Wycieczki rowerowe cieszyły się wtedy ogromną popularnością. Mamy nadzieję, że nowa sokola sekcja będzie nie mniej popularna.

dm

skan-uchwaly-o-powolaniu-sekcji-kolarskiej

Zostaw komentarz

komentarzy